Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Recenzie

Obálka knihy klame. Krásna, ružová, jemná - poviete si, že aj príbeh v nej bude asi z edície ľahkého čítania. Veď čo už by len mohla blondínka, preslávená škandálmi povedať svetu? V mladšom veku pravidelne zapĺňala články bulvárnych médií, v tých posledných rokoch naopak pozornosť smeruje k skrytým traumám, ktoré sprevádzali jej búrlivú mladosť. A...

Julie Caplin je v našich končinách veľmi známa a dovolím si tvrdiť, že patrí k najpredávanejším zahraničným autorkám. Jej séria Romantické úteky je už kultová záležitosť a každý verný čitateľ vždy netrpezlivo očakáva, do akého mesta nás autorka vezme najbližšie a aké úžasné gastro zážitky nám predstaví.

Na ďalší prípad Sayer som sa po prvej časti "V kleci" veľmi tešila a bola som zvedavá, čo si pre nás autorka pripraví tentokrát.

Od čias Twilightu, kedy som bola bez debaty tím Jacob, som tak neprepadla vlčej fantasy ako tejto knihe. Hneď po dočítaní som bojovala sama so sebou, či si nekúpim ďalšiu časť v českom jazyku.
Vôbec som nepredpokladala, že námet tejto knihy ma tak veľmi zaujme a kniha (a vlastne aj celá séria) sa tak stane mojou quilty pleasure.

Druhá časť španielskej historickej romanci začala presne tam, kde skončila prvá. A keď hovorím presne, tak to myslím doslovne. Ak si chcete oživiť spomienky, o čom je tento príbeh, prečítajte si moju recenziu na jeho prvú časť.

Aj napriek tomu, že už vyznievam ako opakovací papagáj, musím to povedať opäť - výborná séria. Dragonwatch je ultimátna vstupenka do sveta fantázie, kde je všetko možné, všetko povolené a zároveň čarovne skutočné.

Knihou Špina si autorka získala moju pozornosť, no knihou Pod pohrebným mesiacom si ma získala úplne celú - od korienkov vlasov až po malíčky na nohách. Kniha opäť potvrdila jej kvality, a dovolím si povedať, že sa mi páčila ešte viac ako predošlá.

Uff, ak by sme knihu nečítali v mesačnom klube ani ju nedočítam.

O svojich nadpriemerných kvalitách v písaní ma Monika Wurm presvedčila už v knihe Pakistanská princezná, ktorá patrila k jedným z prekvapení minulého roku. Preto som si bola takmer istá, že kniha Chlad ohňa a chuť kokaínu sa mi bude veľmi páčiť, pretože neverím tomu, že autorka s tak čistým a krásnym spisovateľským prejavom by mohla napísať zlú...