Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Ešte! (mi daj šancu)

20.11.2022

Ukončenie série Texting nás neprekvapilo ničím výnimočným, uchovalo si svoj štandard, no bolo peknou bodkou za všetkými príbehmi. 

V štvrtej časti sa autorka rozhodla spojiť najmenej obľúbenú postavu prvej časti série a sestru hlavnej postavy tretej časti. Hovorím o Shepovi, áno, presne o bratovi Zacha z časti Láska cez správy a Denver, sestre Montany z časti Nedám ti (vedieť). Úprimne, ani jeden nepatril zrovna k mojim obľúbencom, Shep z dôvodu, ktorý čitateľom tejto série nemusím predstavovať, a Denver som si jednoducho nemala kedy obľúbiť. Preto som bola zvedavá, ako sa autorke podarí spojiť toto "súrodenecké" duo, a či sa jej podarí napraviť Shepovi reputáciu. 

Príbeh bol vo svojej podstate rovnaký, ako všetky predošlé časti, no zároveň príbeh tejto dvojice autorka podala úplne inak. Zatiaľ čo v predošlých častiach sa vzťah dvojíc rozvíjal primárne cez správy v prítomnosti, v tejto časti nás správy preniesli práve do minulosti a ukazovali nám vzťah tejto dvojice predtým, ako sa všetko pokazilo. Tak ako nám názov totiž napovedá, táto časť hovorí o druhej šanci. 

Shep a Dee sa spoznali pár rokov dozadu, keď sa ich najlepší priatelia chceli vziať už na strednej a oni dvaja to považovali za veľmi zlý nápad. Shep si teda zohnal číslo na Dee a spolu začali vymýšľať, ako im v tom zabrániť, no čoskoro zistili, že si majú čo povedať a svoj spočiatku kamarátsky vzťah založený na doťahovaní rozvíjali ďalej. Slovo dalo slovo a zistili, že sa do seba zaľúbili, Dee sa odhodlala odísť na druhú stranu Ameriky, na školu, kam išiel aj Shep, aby tak mohli byť konečne spolu aj naživo. A presne tu sa stalo niečo, čo spôsobilo, že Dee už teraz Shepa nemôže ani vystáť. 

A tak sa presúvame do reality, kedy sa Dee a Shep stretnú náhodne v obchode a jej nevraživosť k nemu je snáď ešte väčšia, ako kedysi. Shep má však pre Dee stále slabosť a rozhodne sa dokázať jej, že po mnohých chybách, ktorých sa za poslednú dobu dopustil je už iným človekom. A akoby toho nebolo málo, ich priatelia sa predsa len rozhodnú konečne sa vziať a hádajte, kto má byť hlavnou družičkou a hlavným družbom? Dee tak aj vďaka dohode, ktorú uzavrie so Shepom kvôli rozhovoru do novín, s ním trávi viac času, ako by si zo začiatku priala, čo sa Shep rozhodne využiť vo svoj prospech.

Nebudem klamať, kniha sa číta samozrejme výborne, tak ako aj všetky predošlé, je to proste typická oddychovka, pri ktorej sa mozgové závity nenarobia. Autorka si drží svoj štýl, ktorý je vtipný, nenútený a hlavne nenáročný, erotické scény sú primerané a nie je ich zbytočne veľa. Zmena časového obdobia správ, cez ktoré sme spoznávali príbeh dvojice z minulosti bol pre mňa oživením, autorke sa totiž vďaka tomu podarilo vo mne vzbudiť zvedavosť, čo také hrozné Shep spravil, keď ho Dee tak neznáša. Dlho mi však trvalo vidieť Shepa, ako dobráka. Stále som ho totiž registrovala ako toho hajzlíka z prvej časti, ktorý ublížil nie len Delii, ale využil vtedy aj Zoe, ktorej potom patril príbeh Chce sa mi s tebou m(a)ilovať. . Samozrejme, nebola by to romantika, keby sme nakoniec nevideli to dobré aj v ňom. Autorke sa mu podarilo napraviť reputáciu. Dee ostala presne taká istá, ako v predošlej časti, kde som ju vnímala ako veľkú rebelku bez akejkoľvek servítky na ústach a tak to bolo aj tu, jej hlášky na bejzbalových večierkoch boli super. 

Neviem si pomôcť, no v momente, keď sa na scéne objavili postavy z predošlých častí, hlavne Delia so Zachom, kniha mala úplne inú energiu a musím povedať, že tí dvaja si ukradli opäť priestor pre seba a zatienili ostatné postavy. A aby som nezabudla, autorka opäť páru dopriala podarené zvieratko, ktorého majiteľom je, samozrejme, Shep a Dee mu ho chce počas celého príbehu ukradnúť. Tentokrát je to krásny mopslík.

Knihe dávam 4⭐️/5

Originálny názov: Text Me Baby One More Time

Názov: Ešte! (mi daj šancu)

Autor: Teagan Hunter

Počet strán: 320

Rok vydania: 2022

Väzba: brožovaná väzba (paperback)

Vydavateľstvo: Zelený kocúr

ISBN: 9788097434632