Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Chce sa mi s tebou ma(i)lovať

16.08.2022

Druhá kniha zo série Texting udržala latku v rovnováhe, dokonca by som povedala, že aj napriek tomu, že väčšina čitateľov si myslí opak, mne sa páčila o trošičku viac, ako prvá časť Láska cez správy.

Kniha si drží svoju typickú formu - väčšiu časť tvoria správy, či emaily, ktoré si medzi sebou vymieňajú hlavní hrdinovia, a tak vám ide čítanie skutočne od ruky. K tomu všetkému veľmi čitateľný štýl autorky, ktorý vás pobaví a udrží tak vašu plnú pozornosť. Kniha je plná irónie, sarkazmu, trefných hlášok, a tak sa radí k príjemným oddychovkám, po ktorých človek siahne, keď si potrebuje trochu vyčistiť hlavu a skutočne sa uvoľniť. 

Tentokrát sa stretávame s postavami, ktoré už okrajovo poznáme - Zoe a Caleb. Postavy, ktoré boli priamo prepojené s jednou z hlavných postáv prvej knihy Deliou. Zoe je jej najlepšia kamarátka a Caleb je jej bývalý frajer, s ktorým však ostali kamaráti. Som veľmi rada, že v minulej knihe autorka nevykreslila Caleba ako kreténa, pretože tažko by si teraz napravoval reputáciu, ale naopak, v minulej knihe bol zlatíčko, a tomu tak ostalo aj teraz. 

Po odsťahovaní Delie zo spoločného bytu potrebuje Zoe nového spolubývajúceho a na ponuku jej zareaguje Caleb. My toto už vieme zo samotnej anotácie, no Zoe to netuší, a tak nás už na začiatku knihy čaká vtipná situácia odhalenia identity. Lenže hneď od tohto momentu začne Zoe bojovať sama so sebou, pretože Caleb ju síce neskutočne priťahuje, no kódex najlepšej kamarátky jej hovorí, že to nie je správne. Nezačne si predsa s ex svojej najlepšej kamošky. Situáciu jej neuľahčuje ani samotný Caleb, ktorý s ňou flirtuje a ich správy sú čoraz viac otvorenejšie a sexy.  Caleb ale skrýva nejaké tajomstvo, ktoré mu bráni byť naplno prítomný pre Zoe, a tej to, pochopiteľne, začne čoskoro vadiť. Dá Delia svoje požehnanie tomuto vzťahu? A dokáže Caleb so Zoe prekonať aj prvú krízu?

Zoe a Caleb si ma získali už v prvej knihe, ich povahy a úlohy v príbehu mi sadli a veľmi som sa tešila, čo si pre nich pripraví autorka. Možno práve to, že sa z nich stali spolubývajúci, čo vždy prinesie tú správnu dávku trapasov, je dôvodom toho, prečo sa mi kniha páčila o trošičku viac, ako prvá časť, ale naozaj len o trošku. Mám rada, keď sa postavy spoznávajú v ich prirodzenom prostredí, kde sa nemôžu na nič hrať, a tu to bolo presne zachované - Zoe mala svoje zvyky, ktoré rozhodne kvôli Calebovi nemienila meniť. Caleb priniesol do príbehu aj nového zvieracieho maznáčika, mačiatko Chňapka, ktorý sa tiež neraz postará o zábavné situácie.

Je zbytočné hovoriť o tom, ako autorka opäť dokázala len pomocou správ preniesť medzi hlavné postavy neskutočný náboj, iskru a chémiu. Verila som im všetko. Veľmi ma potešilo, že do príbehu autorka zakomponovala aj Zacha a Deliu z prvej časti, a že netvorili len akýsi doplnok, ale boli súčasťou deja už od začiatku. Iné postavy sa v príbehu moc nekázali, ak hej, boli len chvíľkovou záležitosťou, pretože 90% príbehu sa odohrávalo priamo v ich byte. 

Čo ma trošku rušilo, ale na celkovom dojme z knihy mi to neubralo, bola grafická úprava, hlavne členenie správ tak, aby bolo jasné a zrozumiteľné, že už je napríklad nový deň, alebo nová séria správ. Viackrát sa mi totiž stalo, že som čítala a musela som sa buď vrátiť, alebo až po pár správach mi došlo, že už sa niečo zmenilo. 

Napriek tomu, táto séria sa mi veľmi páči, je to výborná oddychovka od ťažších tém, alebo proste len typ knihy, po ktorom siahnete, keď máte chvíľku času a nevadí vám od knihy odbiehať. Tým, že je o niečo kratšia, ako štandardné knihy, má do 300 strán, ju však nečítate dlho. Nečakajte, že príbeh vám dá  zmysel do života, to nie je cieľom tejto knihy. Naopak, cieľom je zabaviť, a to spĺňa perfektne. Preto sa držím svojho hodnotenia z prvej časti, a keďže ma kniha nesklamala, dávam jej 5⭐️/5. Hodnotím to pocitovo, a kniha vo mne zanechala len ten pozitívny.

Originálny názov: I Wanna Text You Up

Názov: Chce sa mi s tebou ma(i)lovať

Autor: Teagan Hunter

Počet strán: 280

Rok vydania: 2021

Väzba: brožovaná väzba (paperback)

Vydavateľstvo: Zelený kocúr

ISBN: 9788089761920