Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Láska cez správy

26.05.2022

Tak toto bola bez pochyby najvtipnejšia kniha, akú som za poslednú dobu čítala. 

Aj keď kniha začína naoko smutne, rozchodom hlavnej hrdinky Delie, s jej frajerom, žiadne slzy sa nekonajú. Rozišli sa bez hádok, bez podvádzania, intríg, jednoducho zistili, že na to išli rýchlo a oveľa lepšie sa im žije, keď sú priateľmi. To dáva obom priestor k rýchlemu spamätaniu sa, no myslím, že Delia sama nečakala, že si frajera nájde tak rýchlo a hlavne tak neštandardne.

Jedno zlé číslo, jeden omyl, jedna nesprávna smska - tak začala konverzácia medzi Deliou a Zachom. No namiesto bezduchého "Prepáčte, to je omyl", sa rozhodli vo svojej konverzácii pokračovať. Práve textové správy a ich spracovanie vás budú hnať v čítaní rýchlo dopredu, a knihu odkážete mať tak prečítanú na posedenie. A teda, tie správy boli výborné - sarkastické, vtipné, mali energiu. 

Ja som sa vám tak nasmiala, nevedela som, komu fandím viacej, či Delii alebo Zachovi, pretože ani jeden tomu druhému nič nedarovali, doberali sa navzájom, robili si zo seba srandu a hlavne sa neurážali na poznámkach toho druhého. Jednoducho, nepoznali hranice, ale nikdy nezachádzali do hrubých urážok. Moje nadšenie pokračovalo, keď obaja boli rovnakí aj mimo sveta správ a v súkromí si doberali jeden druhého tak isto, ich osobné stretnutie na chémii medzi nimi nič neubralo, naopak pridalo tomu ešte viac. 

Celému príbehu dala čerešničku na torte baby koza, rozkošné malé kozliatko Marshmallow, ktorú si Zach kúpil práve kvôli Delii, a ktorá sa neraz postarala o humornú situáciu. Skoro som si opľula knihu vodou od smiechu, keď som pri jednej scéne čítala, ako oblízala hlavnému hrdinovi zadok. Autorke sa naozaj podarilo vytvoriť geniálny humorný príbeh s úžasnými postavami, ktoré proste musíte milovať. Dokonca si vás získajú aj iné postavy, Caleb, Deliin bývalý, či jej spolubývajúca, Zoe, ktorá je rovnaká krvná skupina, ako naši hrdinovia a na ich spoločný príbeh sa tiež veľmi teším, pretože ak si autorka udrží energiu z tohto príbehu, viem, že ma čaká opäť zábavné čítanie

Mierna dráma, ktorá sa v príbehu odohrala bola možno trošku zbytočná, ale zase úplne chápem, že nejaká prekážka musela prísť. Našťastie sa to knihou neťahalo dlho, pretože by to zabilo akúkoľvek energiu medzi postavami. Prišlo to presne vtedy, kedy malo, a riešenie tohto problému si opäť naše postavy vybavili po svojom - vtipne a s potrebnou dávkou irónie.

Ak nemáte žiaden zmysel pre humor a nechápete dvojzmysly, knihu radšej nečítajte, nie je pre vás. Je plytká, infantilná, prvoplánová, bez inteligentného humoru, žiadne rozbory postáv. Pravdepodobne by ste celú dobu krútili očami, a rozčuľovali sa nad detinskosťou postáv. Ale ak presne toto teraz potrebujete, ak sa neberiete príliš vážne, choďte určite do toho!

Veľmi som si toto čítanie užila, bolo to výborné a nechápem, prečo som knihu tak dlho odkladala. Ak hľadáte knihu, ktorá vás preberie do života, nasmejete sa pri nej, nevadia vám dvojzmysly, určite knihu neignorujte. Dokonca by som povedala, že štýl, ktorým je kniha písaná a jednoduchá forma správ, sú dokonalými istotami v čase čítacej krízy. Pri tejto knihe naozaj nemusíte rozmýšľať nad ničím, len sa usadíte a zasmejete sa. Žiadna dráma, pri ktorej prelejete kvantum sĺz, rozkošné malé kozliatko, po ktorom budete mať chuť jedno vlastniť a úžasná dynamika príbehu sú zárukou príjemne stráveného času pri knihe. 

Za normálnych okolností ak by som hodnotila vyslovene zápletku, dej, rozbor postáv, či štýl písania autorky, dala by som jej asi 4/5, pretože áno, čo si budeme hovoriť, autorka sa s vetami a myšlienkovými pochodmi príliš nebabrala a kniha je v podstate priemerná, ale ja som presne takúto jednohubku teraz potrebovala. Preto ak knihu hodnotím teraz, knihe musím dať 5⭐️/5, aj keď mi v podstate do života nedala žiadny hlbší zmysel, parádne ma dokázala pobaviť a vďaka nej som úplne vypla. 

Originálny názov: Let´s Get Textual

Názov: Láska cez správy

Autor: Teagan Hunter

Počet strán: 304

Rok vydania: 2021

Väzba: brožovaná väzba (paperback)

Vydavateľstvo: Zelený kocúr

ISBN: 9788089761852