Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Twisted Games: Kráľovská hra

23.03.2023

Na tento príbeh som sa veľmi tešila, pretože milujem aristokratické prostredie monarchie zmiešané s obyčajným ľudom a zakázanou láskou, o ktorú treba bojovať. A keď sa k tomu pridajú úžasné postavy, no milujem ten príbeh už teraz.

Druhá časť zo série Twisted je ešte lepšia, ako prvá! Naozaj. Lepšie postavy, lepšie vyskladaný dej a lepší "základ" na rozvoj vzťahu. Jediné, čo sa oproti prvej časti Twisted Love nezmenilo je extrémna predvídateľnosť deja, ale zároveň jeho extrémna čitateľnosť.

Už v závere prvej knihy nám autorka dala náznak ďalšieho príbehu, takže spojenie princeznej Bridget von Ascheberg a jej bodyguarda Rhysa Larsena pre mňa nebola žiadna novinka. Chcela som však vedieť, ako sa cesta nežnej princeznej a nedostupného bodyguarda, bývalého vojaka, vyvinie. Bridget mi prirástla k srdcu už v prvej časti, najmä kvôli jej vznešenej, ale vôbec nie namyslenej povahe. Prišla mi oveľa vyspelejšia, ako Ava, nie len vzhľadom na svoje postavenie, ale celkovo jej správanie, charizma mne osobne učarovalo viac. Nebola, a vlastne sa ani nesnažila byť rebelskou princeznou, ale stále sa správala na úrovni - teda na verejnosti, v spojení s Rhysom to rozhodne nehrozilo :D . Rhys, nebudem klamať, aj napriek jeho prvotnej upätosti si ma dokázal získať rýchlejšie, ako Alex v prvej časti. Bol tvrdý, tiež mal na to svoje dôvody, ako aj Alex, ale jeho postaveniu som tú drzosť a aroganciu verila rozhodne oveľa viac. Raz darmo, uniformy ma očividne lákajú viac, ako biznis saká

Čo sa týka samotného príbehu a deja. autorka ho tentokrát  rozdelila na dve časti, pričom tá prvá je dokonalá slowburn, kde chémia medzi postavami úplne vybuchuje, až sa zakončí v dokonalej explózii. Obaja sa tu držia ešte svojej upätej pozície princeznej a jej bodyguarda. Čítame o počiatku ich vzťahu, najprv "pracovnom", postupne sa dostávame cez všetky náznaky a jemné ťukance až po jasné iskrenie medzi nimi. A keď Bridget do života zasiahne nepredvídateľná udalosť, oboch to s Rhysom zblíži tak, ako to ani jeden nechcel najprv nechať zájsť. 

Ale druhá časť je podľa mňa úplne iná liga. Hlavne v gradácii deja, v charakterovej vyzretosti postáv, v ich činoch, v ich vzájomnej chémii. Ak by som mala hodnotiť každú časť samostatne, druhá časť úplne prebila občas vágnu prvú. Z USA sme sa presunuli do Elldory, a tu začína ten skutočný boj o ich vzťah, napätie, riziko odhalenia a následné prasknutie bubliny. Ako keby som čítala úplne iný príbeh, no s plným vedomím toho, že sme sa sem dostali len vďaka tomu všetkému, čo sa udialo v prvej časti. Jedna časť bez tej druhej by nedávala žiadny zmysel a vytvorili spolu naozaj dokonalú súhru a podali nám komplexný pohľad na vzťah Bridget a Rhysa.

Čo sa týka zvratov a prekvapení, autorka si ich opäť pre nás pripravila viacero, a aj keď o rodinnom pozadí Rhysa som čo to tušila, moje domnienky neboli úplne správne. Ale veľmi sa  mi páči, že autorka príbehy v sérii Twisted nepodáva len ako obyčajnú romantiku s erotickým podtónom, kde síce vieme, že niečo medzi postavami sa udiať musí, ale dejovým zvratom a pozadiu postáv dodáva tajomno, akčnosť, silné emócie, a tým dáva aj postavám dušu.

Nedá mi opäť sa nevyjadriť aj k sexuálnym scénam v knihe, a teda musím povedať, že aj tu, najmä teda už v druhej časti príbehu, nám ich autorka dopriala celkom dosť. No neviem prečo, až tak strašne ma nerušili, ako v prvej časti, možno to bolo tým, že k Rhysovi som si dokázala vytvoriť lepší vzťah, ako k Alexovi alebo jednoducho mi prišli lepšie napísané a vysielalo to ku mne ako k čitateľke úplne iné signály. Ale teda, pri jednej scéne som zdvihla obočie a dvakrát som si musela prečítať, či to autorka myslí vážne, to si kľudne mohla odpustiť a ničomu by to neubralo.

Jediné, čo mi bolo trošku ľúto bolo menšie zapojenie Bridgetiných kamarátiek, v prvej časti robili atmosféru aj ony, a tu mi to trošku chýbalo. Síce krátku scénu, v ktorej som si opäť potvrdila, že Jules je najviac cool, nám autorka dopriala, ale privítala by som ich viac. Autorke sa však opäť podarilo naznačiť nám príbehy zvyšných dvoch kamarátiek - Jules aj Stelly, a teda, no... oba príbehy vzhľadom na zainteresované postavy nám sľubujú super jazdu.

Určite knihu odporúčam, má hlavu a pätu, správnu gradáciu, sladké ukončenie, ale aj energiu, náboj a vášeň. Verím, že autorka bude pokračovať v nastavenom trende a ďalšími časťami nesklame, pretože v tejto časti bolo cítiť jasný posun vpred.

4,5⭐️/5.


KNIHU ODPORÚČAM AK MÁTE RADI ROMANTIKU Z PROSTREDIA MONARCHIE, SILNÚ CHÉMIU MEDZI POSTAVAMI S VEĽMI JASNÝM SLOWBURN ZAČIATKOM, A TRÓP ZAKÁZANEJ LÁSKY.


Obsahové varovanie:

° traumy z detstva - smrť rodiča, týranie

° tvrdšie sexuálne scény

Pozitíva knihy:

+ humor postáv

+ uvoľnený štýl písania

+ slowburn s výborným vyskladaním charakteru postáv, a vybudovania ich vzťahu

Negatíva knihy:

- miestami vata v prvej časti príbehu

Originálny názov: Twisted Games

Názov: Twisted Games: Kráľovská hra

Autor: Ana Huang

Počet strán: 416

Rok vydania: 2023

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: Pandora

ISBN: 9788082470751


ZA POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU PANDORA


Kliknutím na obrázok si môžete zakúpiť knihu: