Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Twisted Love: Bezpodmienečná láska

12.03.2023

Toto je presne jedna z tých kníh, kedy na prvej strane viete, ako to všetko skončí, ale čítate ďalej kvôli tomu, čo sa stane medzi úvodom a záverom. A presne v tom ma táto kniha prekvapila, pretože popri všetkom tom klišé dokázala autorka do knihy zakomponovať zvraty a prepojenia, ktoré ste určite nečakali.

Ava, študentka, ktorá sa ale chce venovať predovšetkým fotografovaniu, je presne tou osobou, pri ktorej sa človek usmieva už len preto, že je v jej prítomnosti. Pozitívna, energická, vo všetkých vidí predovšetkým to dobré. Zamilovala som si ju kvôli trom veciam - miluje film A walk to remember, Iana Somerhaldera a v príbehu prepadla čaru Londýna. No tiež okrem toho, že sa stále snaží byť pozitívna má svojich démonov, ktorí ju strašia a preto má jej postava okolo seba aj určité tajomno. Po tragickej udalosti, totiž následkom traumy prišla o všetky svoje spomienky z detstva. V noci ju však trápia nočné mory, pretože sa jej postupne vynárajú obrazy, ktoré jej nedajú spať.

Jej presným opakom je Alex. Toho som najprv neznášala kvôli trom veciam - toxický, mierne manipulatívny a prehnane sebestredný. No postupne si ma najmä odhaľovaním svojej bolesti a traumy z detstva získal a dokázala som chápať jeho pohnútky a smerovanie, aj keď som s nimi vnútorne nesúhlasila. So svojou hyperthymesiou si pamätá takmer každú udalosť zo svojho života, no pre neho to predstavuje dennodennú nespavosť, pretože má stále pred očami vraždu svojej rodiny. Poháňaný pomstou je narozdiel od Avy príliš negatívny, a  verí, že každý raz prejaví to najhoršie, čo v ňom je. 

Dva protipóly, ktoré sa však perfektne dopĺňajú, aj keď zrovna oni dvaja si to nemyslia. To, ako Alex pri Ave dokázal vždy vyjsť zo svojej komfortnej zóny bolo síce predvídateľné, ale zároveň veľmi rozkošné. Ona mu naopak odovzdala svoju dôveru v boji proti svojej najväčšej traume a postupne odmrazovala jeho srdce. Humor medzi nimi nebol prvoplánový, Ava sa originálnym spôsobom snažila z Alexa dostať akúkoľvek emóciu. Spolu s kamarátkami, ktoré som si inak ihneď zamilovala a teším sa na ich príbehy, vymysleli Operáciu emócie, kedy skúšali Alexovu hranicu. Mnohé situácie tak zabezpečili naozaj vtipné momenty. 

V podobných knihách všetci tak už akosi očakávame, že zdrojom nezhôd, či drámy budú predovšetkým bývalí alebo odvrhnutí partneri hrdinov, z ktorých sa vykľujú totálny blbci. Aj tu to najskôr tak vyzeralo - Ave bude robiť problémy jej bývalý Liam, a Alexovi ohrdnutá partnerka Madeline.  Autorka sa s nami trošku pohrala, keď nám podsunula týchto dvoch, ako potenciálny zdroj problémov, ale všetko bolo v skutočnosti inak.

Čím ďalej sme čítali, tým viac sa príbeh dramatizoval a zamotával, až som mala niekedy pocit, že miestami sa to príliš prekombinovalo a skĺza to do príliš nereálnej roviny - napríklad zavŕšenie drámy okolo vraždy Alexových rodičov. Pri niektorých prepojeniach si síce poviete, že boli predvídateľné, no iné vás naopak prekvapia a donútia vás zdvihnúť obočie až do vlasov. Autorka tak všetko vyvážila v prijateľnej miere, kedy sa z príbehu nestala príliš sladká romantika. ale ani nereálna preplácaná dráma.

Samostatnou kapitolou príbehu sú erotické scény, ktoré sú miestami písané, no povedzme, dosť explicitne. Úprimne, nečakala som, že autorka zabŕdne do praktík Christiana Greya a BDSM, ale našťastie, nezašlo to až do roviny análnych kolíkov a podobne. No predsa len, pripravte sa na tvrdšie opisy sexu. Nie je to však zase v takej rovine, že by mi to vyslovene vadilo.

Inak má autorka naozaj príjemný štýl písania, humorne zvládnuté scény príbeh odľahčia, prechody medzi realitou a spomienkami sú jasné a čitateľ nemusí tápať v deji a aj striedanie pohľadu postáv výborne dopĺňa jeho plynulosť. Postavy v príbehu sú jasne definované, a autorka si vytvára už v tejto časti  pôdu pre zvyšok série. Napríklad aj teraz, bez toho, aby som tušila o čom sú ďalšie časti viem, že určite sa dočkáme príbehu princeznej Bridget a jej bodyguarda, či Jules a Josha, a pri Stelle som si ešte neni istá.  Vydavateľstvo sa navyše vždy vyhrá aj s vizuálnou stránkou knihy, kedy aj na základe ilustrácii na začiatkoch kapitoly vieme, kedy čítame príbeh z pohľadu Avy, a kedy z pohľadu Alexa. .

Kniha je príjemnou oddychovkou, ktorá v sebe okrem romantiky nesie aj trošku krimi, detektívky, ale aj humoru. Určite odporúčam prečítať, kniha je dobrou úvodnou vstupenkou do sveta Twisted. 4⭐️/5.


KNIHU ODPORÚČAM AK MÁTE RADI ROMANTIKU S NÁDYCHOM DRÁMY, NEPREDVÍDATEĽNÉ ZVRATY A KNIHY S POKRAČOVANÍM V SÉRII.


Obsahové varovanie:

° traumy z detstva - smrť rodiča, vražda rodiny

° tvrdšie sexuálne scény

° násilná vražda

Pozitíva knihy:

+ humor postáv

+ nepredvídateľnosť

+ uvoľnený štýl písania

Negatíva knihy:

- miestami nereálne prvky a prekombinovanosť

Originálny názov: Twisted Love

Názov: Twisted Love: Bezpodmienečná láska

Autor: Ana Huang

Počet strán: 336

Rok vydania: 2022

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: Pandora

ISBN: 9788082470430


ZA POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU PANDORA


Kliknutím na obrázok si môžete zakúpiť knihu: