Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Stratená v nenávisti

09.10.2023

Kniha, ktorá svojím názvom navodzuje dojem, že pôjde o drsný príbeh, ktorý je plný pomsty. Opak je však pravdou. Pretože tento príbeh v sebe skrýva silnú hrdinku, ktorú doslova nič nezlomí, a aj keď by veľmi chcela nenávidieť celý svet, nedokáže to. No je to práve ona, voči ktorej je mierená nenávisť od osoby, ktorá by ju mala bezpodmienečne milovať - vlastného otca. Nenávidel ju tak veľmi, že ju ešte aj pomenoval Hate. 

Kontrola nad celým životom, presne určený výber školy, prikázaná pravidelná kontrola u gynekológa a sem-tam nejaká facka na vybitie vlastnej frustrácie. Presne s týmto sa stretáva Hate od svojho vlastného otca. Nad zemou ju drží iba láska k boxu, ktorému sa aktívne venujú jej bratia, s ktorými chodí do ich amatérskeho klubu Impéria. A tento šport ju pohltí natoľko, že práva vďaka nemu dokáže znášať údery. No je tu aj iná bolesť, s ktorou sa Hate musí vyrovnať - zrada od jej prvej lásky, Roberta, ktorého nadovšetko milovala, no on odišiel. Ale teraz sa vracia späť, aby si ju získal. Hate však už nie je to naivné dievča, bojuje tvrdo, pretože svet s ňou rozhodne nejedná v rukavičkách. A jej otec už vôbec nie.

Priznám sa, keď som začala čítať, bola som zmätená. Plietli sa mi mená, miatli ma počty súrodencov, nevedela som prečo je hrdinka raz Hate, potom Chris - mala som menší zmätok. Taktiež mi Hate prišla permanentne nasratá a rozčuľovalo ma, že som nevedela prečo.

Ale táto kniha ma úplne utvrdila v tom, že treba čítať ďalej, pretože potom prišla časť 2 a ja som sa nevedela od knihy odtrhnúť. Zrazu všetko začalo postupne dávať zmysel, zapadať do seba a Hate som začínala milovať. V príbehu napokon nezostalo nič, čo by okolo nej ostalo nevysvetlené. Presne takto má vyzerať budovanie charakteru postavy, ktorý sa prejavuje postupne a v podstate z naštvanej, miestami arogantnej a nedostupnej sa vykľuje zranená, ale za to veľmi silná a vyspelá žena. Niekomu môže vadiť, že používala nadávky, ale haló, vyrastala so štyrmi staršími bratmi, obklopoval ju násilnícky otec a zdržiavala sa medzi testosterónovými bujakmi, ktorý sa mlátili v ringu. Hádam nikto od nej nečaká, že v napätých situáciách sa bude správať ako distingvovaná dáma na čaji u kráľovnej. Mne sa k nej vyjadrovanie hodilo a verila som jej každé jedno slovo. 

Páčila sa mi aj postava hlavného mužského hrdinu, ktorý nebol žiadny chumaj, aj keď sa to tak mohlo zdať. Celým príbehom som cítila neuveriteľnú chémiu medzi nimi a bola som veľmi zvedavá, čo presne sa medzi našou dvojicou stalo, pretože som neverila, že Rob by vedome spravil to, čo spravil len aby jej ublížil. Akosi som tušila, kto za tým celým bude.

Veľmi dúfam, že sa v ďalších knihách stretneme aj s Riley, tá bola hádam moja druhá najobľúbenejšia postava. Milovala som jej bezprostrednosť, tajomstvo, ktoré okolo nej autorka vytvorila a iba nám ho jemne načrtla. Chcem rozhodne o nej ďalší príbeh! Tiež ma zaujíma, čo sa presne stalo Lauren, osud Natea, proste autorka vytvorila tak prepojené a tajomné postavy, že o každom potrebujete vedieť viac. Dokonca sa jej na milisekundu podarilo vo mne vzbudiť aj súcit nad otcom Hate, aj keď som potom musela otvoriť oči a dať si jemnú facku.

Kniha je správne akčná, postavy majú svoju minulosť a aj sa stále rozvíjajú - svojim spôsobom každá z nich mala svoj osobitný príbeh, ktorý by si zaslúžil svoju knihu a ja veľmi dúfam, že sa jej aj dočkáme. Maxwellovci a ľudia, ktorí ich obklopujú sú jedna veľká záhada a ja túžim postupne odhaliť všetky. Autorke sa dokonca podarilo aj pár veľmi prekvapivých zvratov v záverečnej časti, za ktorý by sa nehanbili ani americkí producenti hollywoodskych blockbusterov.

Najprv som sa zľakla, že pri takom rozsahu strán bude kniha plná vaty a bude zbytočne rozťahaná, ale veľmi pomohlo rozdelenie na časti, ktoré definovalo, čomu sa daná časť bude primárne venovať. Tiež grafika a celkové spracovanie knihy, si ma úplne získalo, citáty pred každou kapitolou, dokonca aj pomenovanie častí perfektne zapadlo do dynamiky deja. 

Kniha, ktorá nám ukazuje, ako aj bohaté a vplyvné rodiny dokážu v pozadí peňazí žiť v podstate chudobu vzťahov. Ako môže byť síce navonok súdržná rodina rozbitá na kúsky, ak sa v nej objavia desivé tajomstvá. A hlavne kniha, ktorá ženám dáva silu postaviť sa samé za seba, pretože sú bitky, ktoré za nich nik iný nevybojuje. Určite to chcete čítať!

Naozaj veľmi vydarený debut, ktorý je hodný konkurovať aj zahraničným sériám. Ja som bola po dočítaní nadšená.

U mňa sú to 4,5⭐️/5, čo je na debutovú knihu veľmi dobré.


KNIHU ODPORÚČAM ČITATEĽOM, KTORÍ MILUJÚ DRSNÉ ROMANTICKÉ HRDINKY, KTORÉ SA NEDAJÚ ZLOMIŤ A PÁČIA SA IM PRÍBEHY Z PROSTREDIA ŠPORTU.


Obsahové varovanie:

° fyzické násilie na ženách

° strata dieťaťa

Pozitíva knihy:

+ výborný posun a dozrievanie hlavnej postavy

+ uveriteľne podchytené prostredie amatérskeho boxu

+ stupňujúca sa dynamika

Negatíva knihy:

- mätúci začiatok - väčšie množstvo postáv

Názov: Stratená v nenávisti

Autor: Claudia P. Torkan

Počet strán: 472

Rok vydania: 2023

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: Venupress

ISBN: 9788099972804


ZA POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU A BETAREADING ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU VENUPRESS


Kliknutím na obálku knihy si môžete zakúpiť knihu: