Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Škandalózna princezná

07.08.2022

Moderná rozprávka pre dospelé ženy, ktoré aspoň na chvíľu túžia byť princeznou a zažiariť s diadémom na hlave v obklopení princov. No svojím pikantným obsahom má príbeh rozhodne od rozprávky ďaleko. 

Aj princezná Adeline žije podľa niektorých v rozprávke, je totiž dcérou anglického kráľa, tretia v poradí nástupníkov na trón a miláčik ľudu. No ona si ako v rozprávke ani zďaleka nepripadá. Vo svojich 30 rokoch sa cíti ako vo väzení, spútaná v tradíciách a prísnych konzervatívnych pravidlách monarchie, ktoré od nej všetci očakávajú. Nesmie sa zamilovať do koho chce, nesmie si vyjsť s hocikým na rande, musí byť vždy slušná. Lenže to rozhodne nepatrí k jej povahe, a preto kráľovský dvor zamestnáva častým žehlením jej aférok a problémov. Robí si čo chce, s kým chce, kde chce a chaos nech po nej upratuje niekto iný. Až jedného dňa stretne hollywoodskeho herca, sexsymbol Josha, ktorý sa zhodou okolností objaví na jej oslave narodenín. Adeline čoskoro pochopí, že jediná osoba, pred ktorou je ochotná pokľaknúť na kolená (doslova) a nechať sa spútať (doslova) je práve Josh. 

Ale kráľ má pre Adeline pripravený iný plán, dohodnuté manželstvo so synom ich dlhoročných rodinných známych z ich spoločenskej vrstvy. A keďže Adeline prekročila 30, je najvyšší čas prestať s aférami a začať reprezentovať rodinu. S tým sa však Adeline rozhodne nemieni zmieriť, nikto jej nebude hovoriť, koho si má vziať, obzvlášť, keď jej srdce ju čoraz viac ťahá práve k tomu zakázanému.

Adeline bola veľmi zaujímavá hrdinka - chvíľu som jej fandila, inokedy som krútila očami nad jej detinským správaním. Napriek tomu, bolo mi jej ľúto. Som v jej veku a neviem si predstaviť, že by som nemohla nič robiť bez súhlasu rodičov, stretávať sa len s niekým, kto vyhovuje v prvom rade im až potom mne a hlavne byť neustále na očiach verejnosti. A to mám teda s nimi rozhodne lepší vzťah, ako mala ona so svojím otcom. Ja milujem anglickú monarchiu, ale jej otec sa mi tam svojou krutovládou vôbec nehodil. Netvrdím, že mám anglickú kráľovskú rodinu zromantizovanú, ale ak by sa kráľovná správala tak, ako kráľ v knihe, dlho by si obľubu verejnosti neudržala. 

Josh bol typický alfa-samec, ktorý mal rád kontrolu - vo všetkom. Priznám sa, zo začiatku mi jeho "mačovský" štýl moc nesedel, prišiel mi až chorobne posadnutý kontrolou nad Adeline, no potom, keď sa jej začal postupne otvárať a nesprával sa k nej len ako k handre, keď začal prejavovať city, postupne si začal získavať aj moje sympatie.

Za najväčšie zlatíčko celého príbehu však považujem Damona - osobného ochrankára Adeline. On bol pre mňa asi to najpozitívnejšie z celého príbehu - starostlivý, správne ochranársky tam, kde ochranársky mal byť, a naopak uvoľnený tam, kde cítil, že Adeline potrebuje čas pre seba. Nesúdil ju, vypočul ju, chápal ju. Taký otcovský typ, ktorý žiaľ vo vlastnom otcovi princezná nenašla. 

Neviem, či sa autorka inšpirovala skutočnými udalosťami okolo kráľovskej rodiny - rebelka princezná a hollywoodsky herec by mohli pripomínať príbeh rebelského princa a hollywoodskej herečky, no ako som spomenula vyššie, od skutočnej monarchie to síce malo ďaleko, ale príbeh bol napriek tomu výborný. Chémia medzi postavami, ktorá priam iskrila zo stránok knihy, tak akurát drámy, tak akurát intríg, tak akurát presladenej romantiky. Ničoho nebolo málo a ničoho nebolo navyše. Dialógy dávali zmysel a celkovo v príbehu neboli scény, ktoré by mi prišli silené a nelogické. 

Autorke sa podaril výborný záver knihy, kde sa doslova v rozpätí troch strán všetko zmenilo a nečakaný zvrat celú zakázanú situáciu medzi princeznou a hercom len skomplikoval. Skvelé navnadenie na pokračovanie príbehu, podľa hodnotení knihy sa môžeme tešiť na ešte lepší príbeh.

Ak sa vám páčil príbeh 50 odtieňov sivej, túto knihu rozhodne neobíďte. Knihu tiež odporúčam aj milovníkom monarchie, aj keď nečakajte typickú anglickú kráľovskú rodinu, a tiež milovníkom témy zakázanej lásky. Určite sa vám príbeh bude páčiť. Knihe dávam 4,5⭐️/5.

A dúfam, že autorka sa raz rozhodne napísať aj príbeh princa Eddieho, ten by mal tiež čo ponúknuť.

Originálny názov: The Controversial Princess

Názov: Škandalózna princezná

Autor: Jodi Ellen Malpas

Počet strán: 344

Rok vydania: 2022

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: IKAR

ISBN: 9788055182445


ZA POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU IKAR


Kliknutím na obrázok si môžete zakúpiť knihu: