Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Pekáreň v Brooklyne

18.03.2021

Máte chuť na koláčik? Že nie? 

Tak si prečítajte knihu Pekáreň v Brooklyne a garantujem Vám, že bez koláčika vedľa seba ju nedočítate. 

Kniha patrí do série Romantické úteky a je voľným pokračovaním úspešnej knihy Kaviareň v Kodani, no tentokrát sa zameriava na gastronovinárku Sophie, Neviem ako Vy, ale ja som si Sophie veľmi obľúbila už v prvej knihe, veľmi sa mi páčil jej pozitívny prístup a nadšenie, ktoré prejavovala pri každej zmienke o jedle. No kto čítal pozorne prvú knihu vie, že niečo tam nebolo v poriadku - naznačoval to rozhovor Evy a Katie. A tak sa autorka rozhodla priblížiť nám Sophiin príbeh samostatne.

Sympatie k Sophie u mňa vzrástli v momente, keď som si prečítala, že je vzdialenou členkou Royal family v UK, a keďže ja som veľký nadšenec britskej monarchie, nedalo sa mi Sophie nemilovať. Sama Sophie svoje postavenie nevyužíva, aj keď vďaka svojmu titulu zažije nejeden vtipný moment. No vďaka svojmu postavenie sa stane aj obeťou zneužitia jej priateľa, ktorý jej zabudol akosi povedať, že Sophie nie je jeho jediná.

Tak sa začína Sophiin príbeh. Šancu absolvovať polročný výmenný pobyt, stáž, v New Yorku zo začiatku odmieta, neskôr ho vníma ako útek z reality, nakoniec si pobyt zamiluje a užíva si všetko, čo jej New York ponúka a prekvapenie príde na záver. A teda, že to nie je len samotným mestom a pobytom. Čo by to bolo za romantickú knihu, keby v nej chýbala láska - do deja tak vstupuje Todd, samozrejme najväčší lámač sŕdc v Brooklyne. Todd je tiež bratrancom Belly, majiteľky pekárne, kde a odohráva veľká časť deja, a tiež majiteľkou bytu, v ktorom býva Sophie, takže sa stretávajú pomerne často.

Tentokrát je však príbeh poňatý hlbšie a celkovo mám pocit, že autorka sa s dejom viac pohrala. Pri čítaní knihy sa opäť aj zasmejete pri situáciách, ktoré Sophie a Todd, zo začiatku kamaráti, zažívajú. Nie je to však len o láske, autorka sa dotkla aj citlivej témy nešťastného manželstva Toddových rodičov, ktorí svojím správaním mali veľký podiel na Toddovom vnímaní manželstva a tiež na dospievaní jeho mladšieho teenagerského brata.

Kniha sa mi veľmi opäť veľmi páčila, autorka zachovala pohodový štýl písania, znovu Vás dokázala vtiahnuť do deja a okrem toho, že vďaka opisom mesta budete chcieť hneď navštíviť New York, budete chcieť tiež hneď ochutnať aj všetky jedlá a koláčiky, ktoré sa v knihe vyskytnú.

Knihu opäť radím medzi víkendové chuťovečky, ktoré si zaslúžia miesto na poličke.

A teraz by som si dala už ten koláčik.Originálny názov: The Litle Brooklyn Bakery

Názov: Pekáreň v Brooklyne

Autor: Julie Caplin

Počet strán: 368

Rok vydania: 2021

Väzba: brožovaná väzba (paperback)

Vydavateľstvo: Grada

ISBN: 9788080901356