Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Odkaz

05.12.2022

Elle Kennedy a jej séria Off Campus patrí k mojim najobľúbenejším sériám vôbec. Knihy som čítala ešte pred slovenskými vydaniami v češtine, pretože som o postavách potrebovala vedieť hneď. Jednoduché klišé oddychovky o partii hokejistov, ktorí sa zo dňa na deň prestali otáčať za každou sukňou, pretože svoje šťastie a lásku našli v obyčajných babách, ktoré im samozrejme zmenili ich dovtedajší búrlivý život. 

Ak ste čítali spomínanú sériu, a páčila sa vám, túto knihu by ste rozhodne nemali vynechať. Kniha obsahuje 4 krátke príbehy, ktoré sú akýmisi epilógmi po rokoch a približujú nám životy hrdinov po univerzite.  Opäť tak máme možnosť stretnúť sa s Garrettom a Hannah, Loganom a Grace, Deanom a Allie a Tuckerom so Sabrinou. Dostali sme zásnuby, utajenú svadbu, svadobnú cestu a nečakané tehotenstvo. Nie, toto všetko nezažil jeden pár, ale témy sa pekne rozdelili medzi každý pár. Neprezradím vám však, ktorý pár čo zažil, pretože by som vám pokazila prekvapenie, no zhrniem to stručne, že každý pár dostal presne to, čo si práve zaslúžil a na akú etapu ich vzťahu dospel. 

Autorka tak pekne rozdelila príbehy spravodlivým dielom, no miestami som mala pocit, že charaktery niektorých postáv mierne pozmenila. Osobne mi to nevadí, pretože autorka tým pekne vystihla časový posun a mne osobne to zvýraznilo to, na čo sa autorka snažila poukázať už v anotácii - že je čas dospieť a riešiť dospelácke problémy, aj keď pri niektorých postavách by som si dospelosť predstavovala predsa len trošku inak. 

Niekto bojuje s časom, niekto nemá vykomunikovaný spoločný pohľad na budúcnosť, iní bojujú s rozdielnymi potrebami a zosúladením manželského života a niektorí stále bojujú proti démonom minulosti, ktorí ovplyvňujú ich životy. No nakoniec aj tak všetci pochopia. na čom v živote skutočne záleží, a kto je ich životnou prioritou. Autorka tak ostala verná svojmu štýlu, kde zdanlivo jednoduché veci skomplikuje, a ako čitateľ tak dostanete viac emócií, ako len obyčajnú zamilovanosť. 

Najviac ma však bavili scény, v ktorých sa vyskytla bábika Alexander, a ktorá prepájala všetky príbehy. Na samotnej bábke nie je nič strašné, ale pridajte si k tomu jej strašidelnú históriu, hororový vzhľad a o zábavu je postarané. Pointou tejto bábky bolo to, že si ju páry medzi sebou posielali v najmenej očakávaných chvíľach a teda vo všetkých príbehoch sa postarala o rozruch, ktorý vám určite zdvihne kútiky úst. 

Knihu určite nečítajte skôr, ako si neprečítate predošlé 4 časti série (Návrh, Omyl, Skóre, Cieľ), pretože ju jednak nepochopíte, a tiež vám bude veľa vecí možno nejasných. Nedostanete tak plnú dávku nákazlivosti tejto série, pretože k postavám nebudete mať vzťah, ktorý by ste si k postavám vybudovali počas čítania naprieč všetkými knihami. Čaro týchto kníh je práve v tom, že s postavami sa stretávate vo všetkých knihách, a aj keď hlavný príbeh je vždy zameraný len na jednu dvojicu, dej všetkých sa navzájom prepája.

Knihy z tejto série som si zamilovala vďaka chémii a priateľstve, ktoré sa nieslo všetkými knihami. Každá jedna postava bola iná, a aj keď vám bol niekto viac sympatický, ako niekto iný, dokázali ste sa cez to preniesť práve vďaka prostrediu a silnej atmosfére. Túžite byť členom tejto partie, prežívať spoločné okamihy a tešiť sa z úspechov svojich priateľov. 

Práve v tom je čaro týchto príbehov a táto kniha je skvelou bodkou za celou sériou. Nemusela vzniknúť, zaobišli by sme sa aj bez nej, no napriek tomu poteší každého jedného fanúšika tejto série, pre ktorého je to must-have. Je naozaj príjemné opäť sa ponoriť do životov postáv a pripomenúť si ich, akoby ste opäť stretli svojich spolužiakov zo strednej po 5 rokoch a nostalgicky spomínali na bezstarostný život. Práve tento pocit nám autorka dopriala.

Knihe dávam 4⭐️ /5.

Originálny názov: The Legacy

Názov: Odkaz

Autor: Elle Kennedy

Počet strán: 344

Rok vydania: 2022

Väzba:  brožovaná väzba  (paperback) 

Vydavateľstvo: YOLI 

ISBN: 9788055185941


ZA POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU IKAR a KNÍHKUPECTVU BUX.SK


Kliknutím na obrázok si môžete zakúpiť knihu: