Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Šibalstvá čerta Lotríka

28.09.2023

Pamätám si, že ako dieťa som milovala kreslenú rozprávku s malým čertíkom, ktorý nosil stále na ušiach walkman a kade chodil, tade robil neplechu. Kniha Šibalstvá čerta Lotríka mi túto rozprávku pripomenula, pretože aj v nej je hlavnou postavou výmyselný čertík, Lotrík.

Roztomilá detská knižka, v ktorej sa stretneme s modrookým šibalským čertíkom Lotríkom, ktorý dokáže z každej nevinnej situácie spraviť v pekle hotovú neplechu. Spolu s ním vytopíte peklo, ukradnete omylom anjelom krídla a dáte ich čertom, či takmer podpálite pekelné listy.  Kvôli jeho neplechám ho dokonca sám Lucifer vyšle na zem medzi ľudí, aby sa trošku svojej neporiadnosti zbavil. Tu sa stretnete napríklad aj s krúpovým škriatkom. Všetky drobné neplechy však Lotrík nespraví zo škodoradosti, ale naopak vždy sa snažil niekomu pomôcť, len to chudáčik nikdy nedomyslel a vždy to dopadlo katastrofou.

Nádherné ilustrácie prenášajú celý príbeh aj detskému čitateľovi, ktorý si vie do detailov predstaviť príbeh, ktorý sa mu číta. A nemusíte sa báť, deti sa nezmenia na malých čertíkov, naopak, aj čertík Lotrík ich vie naučiť veľa veciam. Knižka je vhodná aj pre deti, ktoré už vedia čítať samé, pretože obsahuje veľké písmenká a dieťa sa tak nemusí nad knižkou trápiť.

Príbehy sú navyše primerane dlhé, ani krátke, ani pri nich dieťa neprestane strácať pozornosť  a pri samo čítaní sa tiež dieťa neunaví od dlhého textu. Ideálne na čítanie pred spaním, kedy ostane aj priestor na prípadnú malú debatu o príbehu a ponaučení z neho

Detské knižky miluje, takže za mňa určite 5⭐️ /5.

Názov: Šibalstvá čertíka Lotríka

Autor: Sandra Dražilová-Zlámalová

Ilustrátorka: Marie Koželuhová

Počet strán: 88

Rok vydania: 2021

Väzba: pevná väzba

ISBN: 9788080901707


KNIHU ODPORÚČAM VŠETKÝM DEŤOM, KTORÉ VYSTRKUJÚ ROŽKY.


Pozitíva knihy:

+ ilustrácie doslovne zodpovedajúce príbehu

+ primerane dlhé kapitoly

+ možnosť aj samo čítania