Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Kráľovstvo podsvetia

03.02.2024

Táto kniha vám zaručene bude rezonovať v hlave ešte veľmi dlho. Pamätám si svoje bezprostredné pocity po prvom dočítaní knihy. Bola som nahnevaná, šokovaná, rozčúlená, no zároveň som ani neskrývala svoj obdiv k autorke za to, ako sa s nami čitateľmi rozhodla v závere vybabrať a všetkým nám vyplaziť jazyk.

Krásna Vivian, dcéra bossa jedného z mafiánskych klanov, je donútená vydať sa za syna bossa z konkurenčného klanu aby sa navzájom prepojili dve mafiánskeho rodiny. Vivian však odmieta dôvody, kvôli ktorým má obetovať svoju slobodu a život upísať nezmyselnej dohode. Viackrát sa s tým rozhodne niečo spraviť, žiaľ, neúspešne. Život jej dá nádej na zmenu v momente, ako sa do mesta vráti dávno zabudnutý dedič iného mafiánskeho klanu, Kasian, ktorý svojím príchodom pohne ľadmi v celom meste. Rozohrá svoje tajné hry na pozadí pátrania po vrahovi jeho otca, ťahá s motúzikmi do všetkých strán, no sám nečaká, že nitka smerujúca k Vivian sa okolo neho obmotá viac akoby chcel. On je pre ňu tiež ako iskra, ktorá podnecuje jej vnútorný oheň, no keď si ona nedá pozor, zhoria obaja.

A potom príde epilóg... Keď som sa konečne nádejala, že dostanem odpovede na milión otázok, ktoré mi behali hlavou, odpálilo mi ním dekel. Geniálny ťah, magické ukončenie - ale, aj tak som kvôli tomu naštvaná, lebo musím čakať na pokračovanie. Idem asi predať obličku alebo robiť eskort, lebo potrebujem na čiernom trhu získať ihneď pokračovanie!

WTF? To ČO sa udialo na konci? Prečo ide hneď za tým najlepším epilóg? Kto, dopekla, je ONA? Prečo je TU? A čo bude S ŇOU? Ak sa nádejate, že dostanete odpovede, ste na omyle, to čo si pre nás autorka pripravila v závere je neskutočný kolotoč emócii, kedy sa vo vás vystrieda toľko pocitov, že chvíľu sa nebudete vedieť spamätať a určite budete nad príbehom premýšľať. 

Zopár vecí som tušila, ale napriek tomu mi po dočítaní v hlave odpálilo nálož otázok, a ak má byť táto kniha úvodom do série, tak to je teda brutálny začiatok. Rozbiehalo sa to postupne, mala som trošku problém naladiť sa na vlnu hlavnej hrdinky, ktorá miestami pôsobila trošku nerozvážne a niektoré veci jej nedochádzali, no časom sa pochybnosti o nej vytratili. Autorka dokázala rôzne tajomstvá dávkovať rad za radom takým plynulým štýlom, že som naozaj stále viac a viac pochybovala o tom, kto je v skutočnosti ten zlý, kto komu naozaj klame a do akej miery nesie zodpovednosť za všetko, čo sa dialo.

Vivian si vás ako hrdinka bude získavať možno dlhšie. Tiež som si  k nej hľadala cestu, pretože mi občas prišla naivná. No keď postupne zisťujeme, v akej klietke celý život žila, začnete rozumieť jej túžbe vybrať si život, aký chce, nie aký má predurčený. Sama som veľmi zvedavá, kam sa po nečakaných odhaleniach bude jej život poberať. 

Kasian, to je už o inom. Ten naopak od Vivian veľmi dobre vie, kam od začiatku smeruje, čo tým chce dosiahnuť a čo všetko k tomu potrebuje. Nebojí sa ničoho, na to zažil v živote už priveľa zrady a videl priveľa zla, aby odovzdal dôveru do rúk ľuďom, No pod kožu sa mu dostala práve Vivian, aj keď, ten záver...no veď prečítajter si a uznajte sami. 

Nedá mi nevyzdvihnúť Amudisa, na to, že to je pes, je z neho výborná postava. Milovala som úplne každú jednu jeho interakciu, či už s Kasianom alebo s Vivian. Ten pes mal lepší charakterový vývoj postavy ako niektoré hlavné postavy v zahraničných bestselleroch, to sa teda musí uznať.

Štýlom je autorka veľmi čitateľná. Dej ide naozaj rýchlo a človek nemá pocit, že sa vlečie. Kniha rozsahom nepatrí medzi tie väčšie, aj vďaka spôsobu podania príbehu tých 300 strán prečítate naozaj rýchlo.  O to viac vás bude štvať, že dvojka ešte nie je. A verte mi, od autorky ju nedostanete skôr, skúšala som to. 

Vynikajúca mafia dark romance, tak ako som zo začiatku trošku pochybovala, čo to bude zač a akým smerom sa to uberie, tak sa teraz neviem dočkať pokračovania. Grafika úžasná naprieč celou knihou, gradácia zvládnutá, uverila som v existenciu mafiánskeho sveta, ktorý bol opísaný a miestami mi naháňal strach. Naozaj prostredie mesta, v ktorom sme sa ocitli, je veľmi uveriteľné, uveríte všetkým pomerom, ktoré v ňom vládnu, nemáte pocit, že by niečo bolo silené. 

Dokonca mi vôbec nevadilo, že sexuálnych scén je v pomere k iným knihám pomenej, pretože sa mi páčila práve tá chémia a napätie pomimo. Považujem to za veľké plus, pretože kniha tak neskĺzla dejovo k lacnému pornu, ale naozaj autorka tieto scény použila vhodne presne tam, kde ich bolo treba a netlačila zbytočne umelú vášeň do popredia. Atmosféra, a aj chémiou nabitá energia, sa jej podarili vybudovať práve vďaka výbornému pracovaniu s gradáciou príbehu.

Som nadšená! 


KNIHU ODPORÚČAM AK MÁTE RADI DRSNEJŠIE PRÍBEHY A VEĽMI NEČAKANÉ KONCE.


Obsahové varovanie:

° smrť

° násielie

mafiánske prostredie

Pozitíva knihy:

+ výborné plynutie deja

+ výborné zapracovanie šokujúcich zvratov

+ skvelá vedľajšia postava v podober psa Amudisa

Negatíva knihy:

- dlhšie si hľadáte cestu k hrdinke

Názov: Leshiana Višňovská

Autor: Kráľovstvo podsvetia

Počet strán: 304

Rok vydania: 2024

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: Venupress

ISBN: 9788099972927


ZA POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU VENUPRESS.


Kliknutím na obálku knihy si môžete zakúpiť knihu: