Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Kaviareň v Kodani

16.03.2021

Nie som kávičkárka, skôr si vychutnám čaj alebo nejakú dobrú limonádu.

Ale tento príbeh si kávičku priam pýtal, pretože bol tak krásny a upokojujúci, že jediné, čo pri čítaní tejto knihy je dovolené, je pohodlne sa usadiť do kresla, vyložiť nohy, popíjať spomínanú kávičku a preniesť sa do Kodane.

Čitatelia romantických príbehov vedeli koniec príbehu pravdepodobne už po prvých kapitolách, ale na dynamike to rozhodne neubralo. Práve naopak, čítala som to tak, že som nechcela prestať a aj tak som stále chcela vedieť, čo bude nasledovať - či už nádherné opisy Kodane alebo v samotnom príbehu postáv.

Ak práve hľadáte knihu, pri ktorej nemusíte rozmýšľať a hádať kto je vrah alebo špekulovať nad zápletkou, či zaoberať sa zbytočnou drámou, táto kniha je pre vás ako stvorená. Pozitivita, ktorá vyžarovala z niektorých postáv - napríklad Eva či Sophie, milý humor, ktorý bol zaručený pri každej scéne, kde sa objavil Conrad alebo mierna dráma, ktorá zase sprevádzala Avril - to je presne to, čo Vás čaká v knihe.

Pocit, ktorý Vás sprevádza celou knihou je doslova hygge - skoro celú dobu som mala úsmev na tvári a cítila som sa naozaj príjemne. Opis Kodane je tak realistický a krásny, že toto miesto navštívim hneď ako sa bude dať. Milujem Kodaň už len z tohto príbehu, toľko krásoty mi vniesol tento príbeh do týchto dní. Navyše ma hrial pocit, že druhá dejová línia bola v Londýne a vždy keď čítam knihu, kde sa dej odohráva v Londýne som do nej 2x viac ponorená, pretože si presne prechádzam všetky tie uličky, ktoré opisujú. Vďaka tejto knihe som opäť prešla do Old Spitafields marketu :) 

No kniha v sebe nesie aj krásnu myšlienku, a to, že rešpekt sa nedá získať nátlakom a kreativitu zase nezískate podvodom. Aj napriek tomu, že sa Katie tak veľmi bála cesty s novinármi a toho, či ju budú rešpektovať, získala si ich práve tým, že k nim bola otvorená a naozaj sa im snažila pomôcť aj s ich osobnými problémami. Naopak, keď potrebovala podržať Katie, osoby, ktoré pred tým v podstate nepoznala jej prejavili veľkú podporu. Vzniklo tak krásne priateľstvo 8 ľudí. Pri čítaní knihy som si dokonca viackrát povzdychla, aký by bol svet krajším miestom, keby všetci čašníci vykonávali svoju prácu s podobnou eufóriou ako napríklad Eva,

Ďalšia krásna myšlienka, ktorú v sebe kniha nesie - rob to, čo ťa baví a napĺňa šťastím!

Ach Kaviareň v Kodani, bola si krásnou oddychovkou, vďaka ktorej som opäť na chvíľku prebudila cestovateľa v sebe ... a žeby aj toho kávičkára?

Pre recenziu na ďalšiu knihu zo série Romantické úteky klikni SEM.

Originálny názov: The Little Café in Copenhagen

Názov: Kviareň v Kodani

Autor: Julie Caplin

Počet strán: 352

Rok vydania: 2020

Väzba: brožovaná väzba (paperback)

Vydavateľstvo: Grada

ISBN: 9788080900946