Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Hriešne bohatý

09.07.2021

Láske na mene nezáleží, ale kto by nepoznal príbeh tragickej lásky Rómea a Júlie?

No teraz si k tomu pridajme veľmi bohatého hlavného hrdinu, odhodlanú hlavnú hrdinku, viac drámy, oveľa väčšie množstvo vášne a dostanete príbeh Lincolna Riscoffa a Whitney Gablovej.

Príbeh Riscoffovcov a Gablovcov totiž svojou roky trvajúcou nevraživosťou pripomína príbeh známych Montecchiovcov a Capuletovcov, no je prenesený do 21. storočia, kedy nie len peniaze hýbu svetom.

Lincoln a Whitney sa stretnú v nočnom bare, kam Whitney prišla uhasiť svoju zlosť na jej ex-frajera Rickyho a Lincoln tam zabíja nudu. Krásna neznáma hneď padne Lincolnovi do oka, a vie, že túto ženu musí dostať. Whitney je poháňaná zlosťou a pomstou, a preto jej chvíľkový románik s krásnym neznámym príde ako vhodná príležitosť. Skončia spolu uprostred lesa, v Lincolnovej chate, no keď sa ráno Whitney prebudí a zbadá fotku nad kozubom, vie, že si práve skomplikovala život. Jej príležitostný milenec je totiž obávaný Riscoff a ich spojenie prinesie len problémy. No Lincoln sa Whitney nemieni vzdať. Keď sa Whitney rozhodne vrátiť k Rickymu, ktorý ju požiada o ruku, Lincoln vie, že svadbu musí prekaziť, a tak jemne posilnený alkoholom vznesie počas obradu námietku voči sobášu. 

To bolo krátke intro zo začiatku vzťahu dvoch odsúdených milencov, príbeh knihy sa ďalej odohráva v prítomnosti, kedy sa Whitney vracia spať a svadbu svojej sestranice už ako nenávidená vdova, ktorá údajne zabila svojho manžela, slávnu rockovú hviezdu Rickyho. Budúci ženích je však najlepší priateľ Lincolna, a tak je len otázkou času, kedy sa bývalí milenci opäť stretnú. A keď k tomu príde, Lincoln je odhodlaný bojovať o Whitney aj napriek narastajúcej nevraživosti medzi týmito dvoma rodmi.

Obe hlavné postavy sú sympatické, fandíte im vlastne od začiatku - Lincol vôbec nie je arogantný zbohatlícky synáčik a Whitney je typ ženy, ktorá má stále hlavu hore, drží si svoju sebaúctu a to aj napriek tomu, že osud sa s ňou nepekne zahral.

Kniha je písaná výborne, nedá vám čas sa nadýchnuť. Príbeh je písaný až v 4 rôznych pohľadoch - svoju verziu príbehu rozpráva ako Lincoln, tak aj Whitney, a aby toho nebolo málo autorka prelína dej medzi prítomnosťou a minulosťou, ktorá nám vždy o niečo viac poodhalí, čo sa vlastne udialo medzi týmito dvomi, aké majú tajomstvá a tiež zachádza do pôvodu samotnej rodovej nenávisti. Každou ďalšou stranou sa autorke podarilo držať nás v napätí a chcieť vedieť z tohto príbehu viac. Kniha je tenká, preto jej prečítanie vám zaberie pár hodín, ktoré však budú plné zápletky, drámy, romantiky, zvratov a občasnej vášne. Práve to kvitujem, že kniha nebola preplácaná sexuálnymi scénami, aj keď názov a obálka knihy by k tomu mohla smerovať. 

Svoje majstrovstvo ukázala autorka v samotnom závere knihy, kedy ostanete nechápavo pozerať na posledné slová, v hlave začnete spracovávať a prepočítavať a vyjde vám z toho len jediné - že si hneď musíte zaobstarať druhý diel a prečítať si pokračovanie.

Originálny názov: Richer Than Sin

Názov: Hriešne bohatý

Autor: Meghan March

Počet strán: 240

Rok vydania: 2021

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: IKAR

ISBN: 9788055175713