Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Falošné medové týždne

16.07.2023

Táto kniha napravila moju chuť do čítania a užila som si ju so všetkým, čo mi ponúkla - sympatické hlavné postavy, klišé tróp enemies to lovers, či netradičné pozadie postáv a celkového príbehu.

Ideálna letná oddychová kniha, ktorá vás zavedie na ostrov Maui, kde si s našimi hrdinami naplno vychutnáte ako potápanie, tak aj netradičnú párovú masáž. Háčik je v tom, že naši hrdinovia v skutočnosti nie sú pár, ale skôr sú ako oheň a voda - neznesú sa.

Olive, smoliarka, ktorej osudom je vždy všetko pokaziť. Narodila sa pod nesprávnou hviezdou a už od detstva sa s ňou ťahajú trapasy, smola a nešťastie. Ethan, krásavec, ktorý má fóbiu z bufetových stolov. Obaja sa neznášajú už od prvej chvíle, čo sa stretli, no osud to zariadi tak, že budú rodinou. Ami, sestra a navyše dvojička Olive a Dane,  brat Ethana majú veľkolepú svadbu, ktorá je najmä kvôli Aminej posadnutosti lotériami, ktoré vždy vyhrá, dotiahnutá do posledného detailu. Nikto však nerátal s baktériou, ktorá vyvolá enormné zažívacie problémy u všetkých zúčastnených - okrem Olive a Ethana. Kvôli týmto okolnostiam tak nahradia mladomanželov na ich výhernej svadobnej ceste a začína dovolenka plná doťahovania, ale aj vzájomnej spolupatričnosti pri riešení nešťastných náhod.

Každú jednu kapitolu som si užívala so všetkým, čo mi priniesla. Bolo to vtipné, bolo to ľahké a úplne ma to pohltilo. Keby som nemusela chodiť na obedy a večere a absolvovať na dovolenke aj iný program, prečítala by som ju na jeden nádych. Naozaj podarený príbeh, oboch hrdinov som si zamilovala, chémia medzi nimi bola výborná - cítili ste ju skôr, ako to vôbec začali cítiť oni. 

Olive bola síce miestami až prehnane nedôverčivá voči vlastným schopnostiam, keď až posadnuto lipla na svojom zaškatuľkovanom osude smoliarky, ale inak sa mi jej charakter veľmi páčil. Nadovšetko milovala svoju rodinu, a najmä sestru, s ktorou ju ako s dvojičkou spájalo špeciálne puto. Preto, keď sa jednalo o šťastie Ami neváhala dať bokom svoje pocity, ale odhodlane stála za svojím presvedčením aj za cenu toho, že sa jej jej najmilovanejší otočili chrbtom.

Rovnakú oddanosť prechovával aj Ethan k svojmu bratovi, čo mi niekedy vadilo, pretože ôdkazy smerovali od začiatku k záveru, ktorý sme predpokladali. Ako správny brat však tiež držal stranu rodine. Páčilo sa mi, ako v hodine pravdy naplno vedel prejaviť city Olive a neskrýval sa za pretvárku a rolu prehnane egoistického mača. 

Autorky tak medzi našu dvojicu zasadili skutočne originálny klin, ktorý sa v príbehoch tak často nevidí. Problémom totiž neboli nezhody medzi nimi. Naopak, postavy boli postavené pred skúšku dôvery vo vzťahu k vlastným súrodencom. Veľmi tiež oceňujem, že autorky zachovali príjemný romantický mód medzi hrdinami a nesnažili sa z príbehu spraviť silou mocou červenú knižnicu. Zamerali sa skôr na celkovú vzťahovú interakciu medzi postavami, ako na vášeň a príťažlivosť. Aj keď ju bolo cítiť, netvorila hlavnú doménu príbehu.

Milujem, ak je v príbehoch ukazovaná súdržnosť veľkej rodiny a podobne to bolo aj v tejto knihe. Celá rodina sa spojila, aby pomohli Olive v ťažkých časoch. Ak sa k tomu pridá ešte aj fakt, že sa bavíme skutočne o veľkej a temperamentnej rodine, o zábavu máme postarané aj na tomto fronte. Tak ako v tomto prípade neexistuje takmer žiadne právo na súkromie, neexistuje ani moment, kedy ostanete na problémy sám.

Svieži štýl písania, ktorý si nevyžaduje náročné zapájanie mozgových buniek a ľahkosť deja, ktorý ide plynulo je ďalším bonusom, ktorý vás prevedie príbehom ani neviete ako. Síce to bola moja prvá kniha od autoriek, ale určite nie je posledná, keďže práve spôsob, akým vedú príbeh sa mi naozaj páčil. Ak teda hľadáte oddychovku vhodnú na dovolenku alebo len tak k posedeniu pri opaľovaní sa, určite siahnite po tejto knihe. Aj keď je veľmi čitateľná, kľudne ju môžete dať bokom a viete, že postavy na vás počkajú. Záver síce tušíte od prvej strany, no to nebráni tom, aby ste si príbeh naplno vychutnali.

Výborná kniha na odreagovanie, pobavenie a načerpanie nových síl. 5⭐️/5.


KNIHU ODPORÚČAM ČITATEĽOM, KTORÍ MAJÚ VTIPNÉ ROMANTICKÉ PRÍBEHY S TRÓPOM HATE TO LOVE, BEZ PREHNANÝCH EROTICKÝCH SCÉN


Obsahové varovanie:

° nevera

Pozitíva knihy:

+ vtipnosť a ľahkosť deja

+ sympatické postavy

Negatíva knihy:

- opakujúce sa poukazovanie na smolu hlavnej hrdinky

Originálny názov: The Unhoneymooners

Názov: Falošné medové týždne

Autor: Christina Lauren

Počet strán: 336

Rok vydania: 2023

Väzba: brožovaná väzba

Vydavateľstvo: Metafora

ISBN: 9788080905606


ZA POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU GRADA


Kliknutím na obrázok si môžete zakúpiť knihu: