Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Ešte som ťa nestretla

04.08.2022

Nájsť v dnešnej dobe "toho pravého", dokonalého a vysnívaného partnera nie je vôbec ľahké. Obzvlášť, keď máte presnú predstavu, čo má taký človek spĺňať, čo musí mať rád, aké knihy ho musia baviť, a aká hudba je tá správna. 

Podobné zmýšľanie mala aj naša hlavná hrdinka Laura, ktorá presne vedela, čo od partnera chce. Romantický príbeh lásky jej rodičov ju navyše utvrdzoval v tom, že romantické zamilovanie nie je len v rozprávkach, ale je možné aj v bežnom živote. Toto presvedčenie je potvrdili aj páry, ktoré sa netradične spoznali a zamilovali sa, a rozprávali jej o tom v jej rubrike pre spoločenský magazín. Keď ju v rámci práce vyšlú na pracovnú cestu, aby napísala príbeh o láske jej rodičov, je rozhodnutá dozvedieť sa viac o svojom otcovi, ktorý zahynul, keď bola malé dievčatko. Nešťastnou náhodou si však po pristátí na letisku vymení kufor s tajomným neznámym, a keď podľa jeho obsahu zistí, že jeho majiteľ je pre ňu ako stvorený, rozhodne sa ho nájsť a začať tak písať svoj vlastný romantický príbeh. Na tejto ceste jej pomáha taxikár Ted, ktorý jej robí sprievodcu po ostrove, no sám má za sebou jeden nešťastný vzťah. Keď Laura konečne spozná svojho tajomného neznámeho Jaspera, ktorý je presne taký, akého si vysnívala vie, že tentokrát si svoju lásku nemôže nechať ujsť. No čo ak príbeh o jej rodičoch, ktorému celý život verila, a na základe ktorého si vysnívala svoju romantickú lásku nakoniec nie je taký šťastný, ako jej povedala mama? Môže teda veriť svojim predstavám o vysnívanom partnerovi? Dá sa vôbec nájsť pána dokonalého? 

Kniha je písaná výborne. Laura mi miestami svojou povahou pripomínala pomotanú Bridget Jones, ktorá premenila na trapas všetko, čoho sa dotkla. Jej postoje zo začiatku nebudú sedieť každému, no časom si vás určite svojou spontánnosťou a humorom získa. Keď navyše do deja vstúpi Ted, jej životné dobrodružstvo zrazu dostane úplne iný rozmer. Každý fanúšik romantických príbehov už v polovici knihy vie, ako to skončí, no cesta, ktorou sa k tomuto poznaniu Laura postupne dostane má v sebe mnoho prekážok, ale aj radostných chvíľ, a vy tak čítate veľmi príjemný a pohodový príbeh. 

Veľmi som si obľúbila postavu Tedovho otca, ktorý napriek ťažkej chorobe, dokázal všetko otočiť na srandu a bolo mi úprimne ľúto, že v knihe nedostal viac priestoru. Samozrejme, v knihe sme mali aj postavy, ktoré určite nepatria k tým sympatickým, tentokrát táto úloha pripadla Laurinej šéfke. 

Okrem niektorých vtipných momentov sme dostali aj krásne opisy prostredia v podobe malého ostrova Jersey - pláže, zátoky, morské sklo. To všetko vám navodí tú správnu romantickú atmosféru. Toto miesto sa výborne hodilo na objavovanie nie len rodinných tajomstiev, ale aj tajomstiev ukrytých v hlavných postavách, a poskytne tak priestor na odhaľovanie nečakaných prekvapení. 

Autorke sa podarilo napísať naozaj výborný príbeh, ktorý aj napriek romantickej linke nepôsobil presladene. Niektoré situácie mi však prišli prehnané, a aj keď chápem, že mali poukázať na schopnosť hlavnej postavy priťahovať na seba trapasy, vyzneli skôr nereálne a silene. Napríklad scéna u matky jej potenciálneho pána dokonalého a schovávania sa v jej šatníku. Našťastie takýchto situácii však bolo v knihe minimum a nepokazilo to tak nakoniec celkový dojem knihy.

Ten po dočítaní ostal pozitívny. Kniha splnila presne to čo mala. Poskytla letné rozptýlenie, oddych a aj zabavila. Určite ju odporúčam všetkým romantickým dušiam, ale aj tým, ktorí zrovna presladené romantiky nemusia. Aj keď kniha zo začiatku môže vyzerať ako napísaná z príručky pre romantické knihy, prekvapí aj svojím odkazom. Tajomstvo hľadania pána dokonalého totiž nie je ukryté v presnom zozname požiadaviek a dokonalom obsahu kufra, ale vo vzájomných sympatiách, porozumení a v rozhovoroch, ktoré prídu nečakane. Okrem toho je kniha plná rodinnej súdržnosti, priateľstva a vyrovnania sa s minulosťou.

A tiež vás v knihe prekvapia mnoho nečakané rady, ako v sebe objaviť svoju vlastnú vnútornú tigricu. Knihe dávam 4⭐️/5.

Originálny názov: Just Haven't Met You Yet

Názov: Ešte som ťa nestretla

Autor: Sophie Causens

Počet strán: 400

Rok vydania: 2022

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: Fortuna Libri

ISBN: 9788057302216


ZA POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU FORTUNA LIBRI


Kliknutím na obrázok si môžete zakúpiť knihu: