Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Drzý bastard

16.07.2021

S akým najčudnejším domácim zvieraťom ste sa stretli?

V knihách sme si už zvykli, že je možné všetko, no hlavná postava v knihe Drzý bastard mala za domáceho miláčika kozu, a to nie hocijakú, ale rovno kozu, ktorá pri každom preľaknutí odpadne a ostane ako mŕtva. Ale poďme postupne.

Ako to už v týchto knihách býva zvykom, opäť ideme podľa vopred určeného vzorca, kedy sa hlavná hrdinka po zrade a rozchode rozhodne zbaliť si všetky veci a odsťahovať sa na druhú stranu krajiny, aby začala nový život. Podobnú situáciu práve prežíva aj Aubrey.

Na svojej ceste za novým začiatkom natrafí na drzého motorkára Chanca, ktorý ju svojim sarkazmom dostane do vývrtky, no zhodou okolností sa stane, že cestujú spolu. Chancovi sa pokazila motorka, a keďže má rovnaký smer cesty ako Aubrey poprosí ju, či určitý úsek cesty nemôžu ísť spolu, a aj keď Aubrey zo začiatku váha, napokon skutočnosť, že aspoň nebude cestovať sama jej padne vhod.

A tak máme možnosť čítať vtipný príbeh, kedy sa postupne spoznávajú, odhaľujú o sebe rôzne tajomstvá, pri ktorých sa Chance správa ako typický chlap, ktorý si neberie servítku pred ústa, a veľa krát dostane Aubrey do trápnej situácie. Zažívajú naozaj cestu plnú zážitkov a o jeden takýto sa postará aj spomínaná koza, keď sa im doslova hodí pod auto. V Aubrey sa hneď prebúdza súcit, koze dá meno Esmeralda Snehová vločka a tak ani nevieme ako, a čítame príbeh už troch postáv, pretože koza v príbehu veľa krát zohráva veľmi dôležitú, priam kľúčovú úlohu.

Počas zastávky v Las Vegas Chance zorganizuje falošnú svadbu s Elvisom, a aj napriek tomu, že Chance sa spočiatku bráni a v náznakoch hovorí Aubrey, aby sa s ním nezaplietla, ona to už ďalej nevydrží a strávia spolu noc. Ráno sa však Aubrey prebúdza sama a po Chancovi ani stopy

Doteraz sme čítali príbeh iba s pohľadu Aubrey, teraz nastáva zlom a príbeh pokračuje o pár rokov neskôr a rozpráva ho Chance.

Dozvedáme sa prečo odišiel preč a začíname novú etapu vzťahu týchto dvoch, kedy sa Chance snaží získať späť srdce Aubrey. A teda poviem vám, že spôsob, akým na to ide, by dostal každú ženu. Bol proste miláčik, a aj napriek tomu, že chápete, prečo si Aubrey drží odstup, fandíte im a chcete, aby skončili spolu. Ono, všetci aj tušíme, že to k tomu smeruje, ale to, ako sa k tomu dopracujú je veľmi pohodové, vtipné a milé, čítanie. Na pozadí toho všetkého dominuje koza, ktorá sa tiež postará o vtipné momenty. 

K hlavnej postave mi vôbec nepasuje oslovenie Bastard, pretože si ho podľa mňa vôbec nezaslúžil, drzý to áno, ale bastard určite nie. Mňa si dokázal získať tak,  že všetko mu bolo odpustené, a jeho činy dokazovali presný opak bastarda, jednoducho mu musíte fandiť.

Kniha je písaná pútavo, nasmejete sa, chvíľku sa budete hnevať, potom budete rozcítení, no napokon aj spokojní s tým, ako to dopadlo. Dej je popretkávaný narážkami, vtipom, miernou drámou, romantikou a veľmi čitateľnou chémiou medzi hlavnými postavami. Oceňujem aj to, že napriek tomu, že sa radí do červenej knižnice, sexuálne scény sa vyskytovali občasne a vôbec mi to v príbehu tejto dvojice nechýbalo.

Originálny názov: Cocky Bastard

Názov: Drzý bastard

Autor: Penelope Ward, Vi Keeland

Počet strán: 312

Rok vydania: 2020

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: Baronet

ISBN: 9788026914358