Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Chcem ti pripomenúť

17.12.2022

Milovali ste niekedy niekoho tak veľmi, že po jeho odchode ste cítili vo svojom srdci dýky? 

Trvalo vám dlho, kým ste sa z jeho odchodu spamätali, pochybovali ste o sebe, neverili ste, že ste hodný niekoho lásky a možno vás tie pocity prepadnú ešte aj dnes?

Potom je kniha Chcem ti pripomenúť presne pre vás. Motivačná, sebarozvojová, ale hlavne veľmi láskavá k človeku, ktorému sa dostane do rúk. Je nežná, hrejivá, povzbudzujúca, objímajúca. 

Napriek tomu, že je formátovo akurát do kabelky a má len cca 150 strán, obsahuje veľa myšlienok, ktoré vás navedú opäť milovať sám seba, aj keď si myslíte, že si to nezaslúžite. Graficky je rozdelená tak, aby vždy dôležitá téma, či myšlienka vynikla, preto niekedy na strane nájdete len jednu jedinú vetu, ktorá však v sebe obsahuje viac odkazu, ako keby bola myšlienka rozpísaná na celú A4 obojstranne. 

Kniha je rozdelená na 12 malých podkapitol, pričom každá je inak obsiahla. Vždy je väčším písmom zvýraznený začiatok oblasti, ktorej sa nasledujúce stránky budú venovať, preto v nej viete skákať a zamerať sa na to, čo momentálne potrebujete pre to, aby ste sa cítili lepšie. Knižka pre vás bude osobným terapeutom, dovolí vám nad ňou plakať a pomaly sa dávať dokopy, bude sa k vám prihovárať a postupne vás navedie na cestu uzdravenia.

Osobne som knihu síce prečítala za deň, ale len preto, pretože momentálne som spokojná, no veľmi veľa krát som sa pristihla ako si pri niektorých myšlienkach vravím: "Áno, tento pocit poznám." alebo naopak som si myšlienku poznačila, pretože viem, že to by potrebovala počuť moja kamoška. Kniha vás tak môže osloviť aj napriek tomu, že si neprechádzate momentálne rozchodom, po-rozchodovým stavom, alebo potrebujete opäť nájsť cestu k sebaláske. 

Ak však prežívate pocity opísané vyššie, kniha je určite pre vás, a ak poznáte niekoho, kto je rozbitý na kúsky, má zničené sebavedomie, pretože stretol človeka, ktorý nebol pripravený prijať jeho lásku, určite mu darujte túto knihu. Je to jedinečný kúsok, ktorý ho môže naštartovať v ceste pochopenia toho, čo sa mu stalo. Kniha totiž krásne smeruje človeka k prijatiu, že dokonalá láska neexistuje, existuje len láska skutočná, ktorá však môže prísť kedykoľvek.

Osobne sa mi veľmi páčila pasáž kde autorka poukazovala na nezmysel "očakávaní od života". Zamerala sa presne na časť, kedy vás spoločnosť núti mať vzťah, vydať sa, mať deti, a ak to nespĺňate do určitého času, ste podľa spoločnosti divný a niečo s vami nie je v poriadku. Autorka krásne vystihla podstatu, že vy nezlyhávate, hýbete sa len iným tempom ako ostatní  a vytvárate si svoj život svojou cestou. Smeruje nás k tomu aby sme robili veci po svojom, aj keď nespĺňajú naše niekdajšie predstavy a očakávania, netreba upadať do letargie, či smútku, že vám niečo nevychádza. 

Veľa vecí sa v knihe opakuje, respektíve jedna myšlienka je podaná inak. Tým, že som knihu prečítala rýchlo som si to všímala viac, ale verím, že ak si niekto bude knihu dávkovať postupne, nevšime si to. Sú to múdrosti, ktoré nie je na škodu si opakovať. 

Určite knihu odporúčam, ak máte pocit, že vaše pocity nikto nechápe, pretože s knihou sa stotožníte hneď. Pripomína vám vašu hodnotu, a každý si z nej vezme presne to, čo momentálne potrebuje. Ak teda prechádzate práve ťažkým obdobím v láske, po knihe siahnite, pretože vás ubezpečí v tom, že všetko, čo momentálne cítite je v poriadku. No tiež vám sľúbi, že sa tak nebudete cítiť večne. 

Knihe dávam  4⭐️ /5.

Nestraťte sa pri pokuse milovať druhého. Samota v sebe je lepšia, ako osamelosť v niekom inom.

Stále môžete mať radi ľudí, ktorí vám ublížili, ale to nemení nič na skutočnosti, že sa ich musíte pustiť.

Nikdy ste nežiadali priveľa.  

Len ste sa pýtali nesprávneho človeka.

Originálny názov: A Gentle Reminder

Názov: Chcem ti pripomenúť

Autor: Bianca Sparacino

Počet strán: 152

Rok vydania: 2022

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: GRADA

ISBN: 9788080904227


ZA POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU GRADA


Kliknutím na obrázok si môžete zakúpiť knihu: