Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Ako to funguje? Knihy

18.02.2023

Tentokrát vám poviem iba v krátkosti niečo málo o tejto krásnej roztomilej knižke, ktorá je síce primárne určená pre deti, no zamiluje si ju aj dospelý :).

Hneď, ako som ju videla v edičnom pláne vydavateľstva, povedala som si, že ju musím mať - áno, predovšetkým kvôli jej názvu. Keď som ju však následne zbadala v kníhkupectve, opäť som si povedala, že ju proste musím mať, no teraz predovšetkým kvôli jej spracovaniu.

Ak vám doma vyrastá malý knihomoľ, ktorý má neustále otázky - ako? prečo?, táto kniha mu dá odpovede na všetko. Spolu s hrdinkou Klárou a jej dedkom Ignácom sa dozviete čo-to o histórii papiera, písma, vynálezu kníhtlače, predstavia vám stredoveké skriptórium, prevedú vás cez knižnice, ukážu tiež, ako to vyzerá vo vydavateľstve, následne tvorbu samotnej knihy, až po niektoré významné autorské osobnosti. Nájdete tu všetko, čo mu aspoň v základoch zodpovie jeho zvedavé otázky, no zároveň mu nezaťaží hlávku zbytočnými informáciami, ktorým by ani nerozumel. A vy. ako dospelý čitateľ,  si čítanie užijete s rovnakým nadšením, ako deti. 

Sama som nevedela, kam na stránke pozerať skôr, veľký formát knihy zabezpečil prehľadnosť obrázkov a aj textu, takže dieťa sa nemusí pri pozeraní skláňať a žmúriť oči nad textom, pohodlne sa vám usadí na kolenách a spolu môžete objavovať čaro obrázkov a tajomstiev fungovania kníh.

Nádherné prevedenie, ktoré som aj ja, napriek tomu, že ešte nemám deti, musela mať vo svojej knižnici.


KNIHU ODPORÚČAM VŠETKÝM ZVEDAVÝM DEŤOM


Originálny názov: Jak to działa? Książki

Názov: Ako to funguje? Knihy

Autor: Nikola Kucharska

Počet strán: 40

Rok vydania: 2023

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: Stonožka

ISBN: 9788055187723