Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Adventné únikové kalendáre -   V pasci!, Vianočný únos, Hotel tisícich očí

30.11.2023

Toto je jeden úžasný nápad, skvelé prevedenia a netradičná forma zábavy nie len pre deti, ale aj pre dospelých. 

Zelený kocúr už minulý rok priniesol na slovenský knižný trh výnimočnú novinku a v trende pokračuje aj tento rok. Adventné kalendáre, ktoré v sebe skrývajú únikovú hru sú skvelou formou nie len zábavy, ale aj formy rozvíjať logické myslenie, riešiť hlavolamy a zažiť aj to pravé napätie pri trhaní stránok, či je vaša dedukcia správna. 

Tri rôzne príbehy, pričom kniha V pasci! je primárne určená pre deti a knihy Vianočný únos a Hotel tisícich očí sú verzie pre dospelého, vás nie len že zabavia na dlhšiu chvíľu, ale pomôžu vám aj odpočítavať dni do Vianoc bez toho, aby ste priberali z čokolády. Aj keď každá z nich skrýva úplne iný príbeh, forma odhaľovania je vo všetkých rovnaká. Knihy však nie sú len takými obyčajnými hádankami, ale všetko priamo súvisí s príbehom a keď chcete, aby vám všetko dávalo zmysel, musíte sa správne rozhodnúť. 

Začínate vždy prvou stranou, kde vás čaká úvod príbehu, no na konci strany máte zadanú úlohu a k nej odpovede. Pri každej odpovedi je označené ďalšie pokračovanie  príbehu. Zatiaľ čo v detskej verzii hľadáte hviezdičky na obrázkoch, v tých dospeláckych máte obrázkové výseky z ďalšej strany. Keď ste si istý svojou odpoveďou (alebo aj nie), pokračujete na danú stranu a tu fakt prichádza napätie a dráma, či ste sa trafili správne. 

Ak by ste sa náhodou zamotali, nezúfajte, v zadnej časti knihy sú strany, na ktorých nájdete pomôcky, ale nevzdávajte to. Pri niektorých úlohách sa vám hodí aj ceruzka, pretože potrebné bude občas aj počítať, či škrtať. Odporúčam preto mať po ruke aj papier, ak si nechcete kresliť priamo do kníh a chcete ich ešte niekedy v budúcnosti vyskúšať alebo ich niekomu požičať.

Ja milujem akékoľvek únikovky, sama som v táboroch vymýšľala deťom rôzne logické úlohy a pokladovky, preto som privítala takúto formu adventného kalendára, kedy som aspoň na okamih cítila, že niekto pripravil niečo podobné aj pre mňa. Je to naozaj skvelý spôsob aj pre dospelého opäť v sebe vzbudiť to súťaživé dieťa, ktoré má rado hry. Veľmi ma teší, že forma únikoviek nie je už len v počítačových hrách, reálnych miestnostiach, či v kartách, ale preniesli sa aj do kníh. A keď som ich ukázala v práci, hneď som objednávala ďalších päť kusov.

Za mňa veľký palec hore. 

5⭐️ /5.  

V Pasci! Konská farma v ohrození

Napínavý adventný kalendár pre deti a ich rodičov s únikovou hrou – vstúpte, riešte rébusy a nechajte sa strhnút' dobrodružstvom! Líza, Valéria a Maja sa veľmi tešia na predvianočný čas, keď navštívia farmu strýka Artúra. Býva v obrovskom dome a má kone… Čo viac si môžu dievčatá priať! Keď sa však pripravujú na pyžamovú párty, odrazu sa objavia dvaja zlodeji, ktorí chcú ukradnúť vzácneho žrebca Baldura. A práve vtedy je Lízin strýko na ceste do lekárne. Podarí sa kamarátkam zastaviť zlodejov a zachrániť koňa?
Slovenský preklad vyšiel v spolupráci so sieťou únikových izieb TheRooms. 

Vianočný únos: Adventný kalendár s únikovou hrou 

Vyrieš 24 hlavolamov – otvor dvere a nájdi východ! Mladý muž sa prebudí v tmavej pivnici. Je sám, nemá ani najmenšieho tušenia, ako sa dostal dovnútra alebo kto je za to všetko zodpovedný. Vie iba jedno: musí sa odtiaľ dostať, skôr ako bude neskoro! Na to však musí rozlúsknuť 24 záhadných hlavolamov… Tento adventný triler otestuje tvoje sivé mozgové bunky. Lebo iba ten, komu sa podarí vyriešiť hlavolam, zistí, kde má na ďalší deň pokračovať! Aký napínavý príbeh sa skrýva v pochmúrnom vianočnom väzení? 

Hotel tisícich očí: Adventný kalendár s únikovou hrou

Opustený hotel v horách. Desať miliónov eur pre víťaza. A hra, v ktorej pôjde o život. Nová vianočná reality šou "Hotel na hrane" sľubuje divákom poriadnu dávku vzrušenia: sedem súťažiacich bude 24 dní od rána do večera pod dozorom kamier. Bez možnosti spojiť sa s vonkajším svetom. Jedlo získajú len odmenou za vylúštenie hádaniek. Zakrátko však prvý súťažiaci leží mŕtvy pod vianočným stromčekom a hneď je jasné, čo je naozaj v hre. Kto sa vzdá šance na desať miliónov a kto je ochotný riskovať život? Je vražda naozaj súčasťou hry, alebo do režisérskeho kresla zasadla neznáma osoba, ktorá so súťažiacimi naloží podľa vlastného plánu? Len ten, kto vylúšti všetky záhady, nakoniec unikne ponurému hotelu a odhalí tajomstvo vianočnej šou.
24 hádaniek, 24 dverí... a len jeden východ! Nový dobrodružný triler pre bystré mozgy, odvážlivcov a fanúšikov únikových hier. 


KNIHU ODPORÚČAM ČITATEĽOM, KTORÍ MAJÚ RADI ÚNIKOVÉ HRY.


Pozitíva kníh:

+ interaktívne hry

+ rozvoj logiky, myslenia a dedukcie

+ príbehová forma

Autor: Anna Lisa Kiesel + Heide Forster, Eva Eichová

Počet strán: 120, 100, 120

Rok vydania: 2023

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: Zelený kocúr

ISBN: 9788069010079, 9788069010093, 9788069010109


ZA POSKYTNUTIE KNÍH NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU ZELENÝ KOCÚR


Kliknutím na obálku knihy si môžete zakúpiť knihy: