Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Pukom do srdca

29.07.2023

Pridávam sa k davu nadšených fanúšikov nie len hokeja, ale aj tejto knihy! Ok, skromne priznávam, že hokej síce sledujem len počas MS, ale táto kniha vo mne zobudila opätovné nadšenie.

Ako veľká milovníčka série Off Campus a Briar U som ihneď zbystrila pozornosť, keď som sa dozvedela, že Zelený kocúr vydáva novinku z hokejového prostredia. Pri týchto knihách akosi vždy očakávam, že úplne vypnem, výborne si pri nich oddýchnem a považujem ich za svoje osobné guilty pleasure. A s nadšením konštatujem, že očakávania boli naplnené.

Po sérii Texting som už vedela do čoho idem, ale toto bolo ešte lepšie! U autorky sme si v jej starších knihách už zvykli na iróniu, ľahký text, ktorý pozostával predovšetkým z hromady textoviek (preto aj ten názov texting), a celkovo jej štýl je nenáročný na pochopenie. Autorka nám však dokázala, že vie napísať aj dlhší súvislý text, pri ktorom sa rovnako zabavíte, má zmysel, plynulý dej a veľmi rýchlo si vás získa. Aj v tejto knihe však ponechala zopár správ, netvoria však jadro príbehu, aj keď sú rovnako dôležité, ale postavy spoznávame aj v inom prostredí. 

Humor postáv bol prirodzený, autorka to zbytočne neprepaľovala do trápností. Príbeh sám o sebe je síce nenáročný, ale je to akurát na oddychové čítanie, ktoré nebudete chcieť pustiť z ruky. Chémia medzi postavami výborná, ale autorka chvalabohu nespravila z postáv teenagerských "horny" králikov. Samozrejme, určité erotické scény sa v knihe vyskytujú, ale na môj vkus je ich tak akurát a oveľa viac som si užívala aj iný typ interakcie medzi hrdinami, napríklad ich smsky, ktoré aj keď boli dvojzmyselné, pobavili.

Harper, nadšená milovníčka hororov a Collin, talentovaný hokejista, ktorý si však prechádza krízou sa stretnú za veľmi netradičných okolností a už od ich prvého stretnutia sa príbehom bavíte. Jedna spoločná cesta autom im stačí na to, aby zistili, že s tým druhým majú spoločný humor, navzájom sa priťahujú a chceli by o sebe vedieť viac. Ale ani jeden nenaberie odvahu vypýtať si na toho druhého kontakt, ale osud to zariadi tak, že sa dajú do kontaktu prostredníctvom zoznamky. Collin však tají svoju identitu, pretože patrí k slávnym hokejistom klubu Carolina Commets. Má na to dva dôvody - pošramotená povesť z posledného obdobia a tiež nechce, aby záujem Harper bol iba skrz jeho slávu. Toho posledného sa báť nemusí, keďže Harper hokej vôbec neberie a nemá ani tušenie, že Collin je jeho hráčom. Oveľa viac ju zaujímajú horory a musím uznať, že autorka jej vymyslela veľmi zaujímavé povolanie - vyrábala bábiky známych hororových postáv, čo však viedlo k tomu, že väčšina ľudí si o nej myslela, že je divná. Keď zistia pravdu jeden o druhom, pristúpia na nezáväzný vzťah, no čoskoro obaja zistia, že o niečom takom sa medzi nimi už hovoriť nedá. Je to však práve Harper, ktorá sa bojí posunúť vzťah na oficiálnu úroveň. Práve to sa mi páčilo, autorka konečne spravila tú, ktorá to pokazila hlavnú hrdinku a nie naopak, pretože pri podobných knihách som zvyknutá na opačný scenár. On to pokašle a musí vymýšľať, ako to urovnať, no tentokrát to pokašľala, aj keď nevedome ona. A musím uznať, že spôsob, ako všetko dávala Harper do poriadku autorka vymyslela výborne a originálne.  

Viete ako to skončí už od prvého momentu, netvárme sa, že koniec nie je predvídateľný, ale autorke sa ho podarilo spestriť zaujímavou zápletkou na konci a tým, ako z nej vykľučkovala vás určite pobaví. Dynamika medzi postavami bola zachovaná nie len medzi hlavnými hrdinami, mali sme možnosť vnímať aj iné postavy, ktoré si určite zamilujete, minimálne Ryan, naj kamošku Harper a Rhodesa, naj kamoša Collina, na ktorých príbeh sa už teraz teším.

Veľmi veľké plus dávam aj za prepojenie so sériou Texting, stretli sme sa okrajovo s viacerými postavami, no bolo jasné, že dej sa odohráva ďaleko za touto sériou a ide o úplne nový typ série. Dúfam, že vydavateľstvo sa čo najskôr pustí do prekladu ďalších častí, pretože prvá kniha z tejto série zatiaľ naznačuje, že sa stane mojou ďalšou obľúbenou. Snáď to autorka nepokazí a udrží si sviežosť, ľahkosť a nadhľad, ako to bolo v tejto knihe. 

Ak milujete hokejistov, knihy so športovcami alebo sériu Off Campus/Briar U od Elle Kennedy - toto si určite dajte. Tu máte k tomu navyše ešte aj humor a sarkazmus. Netrápi vás filozofickými úvahami, v podstate vám nič duchaplné do života nedá, ale skvele pri nej vypnete! 5⭐️ /5.


KNIHU ODPORÚČAM ČITATEĽOM, KTORÍ MAJÚ RADI KNIHY ZO ŠPORTOVÉHO PROSTREDIA A MILOVNÍKOM SÉRIE OFF CAMPUS.


Obsahové varovanie:

° trauma z nevydareného vzťahu rodičov (podvod a smrť)

° erotické scény

Pozitíva knihy:

+ výborný humor

+ sviežosť a ľahkosť textu

+ prepojenie so sériou Texting

Negatíva knihy:

- občas predvídateľné a klišé scény

Originálny názov: Puck Shy

Názov: Pukom do srdca

Autor: Teagan Hunter

Počet strán: 280

Rok vydania: 2023

Väzba: brožovaná väzba

Vydavateľstvo: Zelený kocúr

ISBN: 9788069010031


ZA POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU ZELENÝ KOCÚR


Kliknutím na obálku knihy si môžete zakúpiť knihu: