Každý deň je príležitosť na úsmev! 

Hriešne vinný

13.07.2021

Láske na peniazoch nezáleží... alebo?

Pokračovanie trilógie Hriech, v ktorej o svoju lásku bojujú novodobí (a aj o niečo bohatší) Rómeo a Júlia alebo teda Lincoln Riscoff a Whitney Gablová, neostalo svojej povesti z prvej časti Hriešne bohatý nič dlžné. 

Opäť sme v pár stranách príbehu dostali namixovaný koktejl nevraživosti, žiarlivosti a intríg s príchuťou odhodlania bojovať o svoju lásku, a celé je to šmrncnuté veľkou dávkou vášne, Ako je možné zmiešať toto všetko v tak tenkej knižke?

To je práve to majstrovstvo autorky, ktoré som ocenila už pri prvej časti. Z mála dokáže vyťažiť maximum a neustále vás drží v napätí, ako to bude pokračovať, a čo všetko sa v príbehu odsúdených milencov ešte môže udiať, kým nájdu konečne pokoj. Každá jedna kapitola je ukončená tak, že musíte čítať ďalej, a tak knihu prečítate doslova za pár hodín.

Príbeh nadviazal presne tam, kde skončil, a kde vybuchla bomba nových udalostí - ráno, po noci strávenej s Whitney, si Lincoln prečítal správy o tom, ako sa pozostalí Rickyho Ranga hlásia k majetku a dedičstvu Riscoffovcov. Whitney, ako vdova, verejnou mienkou odsúdená z toho, že k smrti svojho manžela dohnala práve ona,  je ihneď obvinená z intrigánstva a z dokonalého plánu pripraviť o majetok Lincolna, ktorý mal doteraz ako prvorodený syn jediný právo dediť celý majetok. 

Nové skutočnosti, ktoré môžu ľahko Riscoffovcov pripraviť o všetko zamávajú so všetkými  a začína sa nový kolobeh intríg, zrady a pátrania po pravde. Lincoln si po svojom unáhlenom obvinení rýchlo dá hlavu do poriadku a spraví všetko pre to, aby Whitney ochránil nie len pred krivými obvineniami, ale aj pred novinármi a fanúšikmi Rickyho, ktorí sa dozvedeli, kde sa skrýva a chcú  dať Whitney pocítiť svoj hnev. 

Nie len Whitney, ale aj jej rodina nájdu útočisko v hotelovom komplexe Riscoffovcov, kde sa o všetkých starajú ako o vzácnu návštevu. Všetko vyzerá byť super, ale ako to býva, zradia vás väčšinou tí najbližší a aj v tejto knihe musí Lincoln a Whitney naďalej bojovať o spoločné chvíle a lásku, ktorú k sebe pociťujú. No okrem toho Lincoln rieši ešte aj rodinné prepojenia a zrady z minulosti, ktoré ho môžu pripraviť o všetko a Whitney bojuje s ranami, ktoré jej zanechalo manželstvo s Rickym

Celý príbeh je opät, tak ako aj v prvej časti, rozprávaný v štyroch dejových linkách - Lincoln, Whitney, minulosť a prítomnosť. Veľmi sa mi tento koncept páči, pretože je zaujímavé čítať vždy nové skutočnosti a pohľad na tú istú vec vždy z iného uhľa. Práve v tom je dokonalosť príbehu, ktorá mu zároveň dodáva autentickosť, pretože je vidieť, že autorka má naozaj tento príbeh domyslený do detailov, kedy každá udalosť v živote postáv má vplyv na to, ako sa ďalej vyvíja tento príbeh. Čitateľ má možnosť vidieť, ako veľa krát dobrý úmysel zmarí nedostatočné vykomunikovanie si situácie, alebo jej nepochopenie, či vytváranie si predčasných záverov.

Hlavné postavy mám po tejto časti ešte radšej. Lincoln je chlap na správnom mieste, ktorého činy však nie vždy vypália tak, ako si predstavoval, a aj napriek občasným zlyhaniam si svoju chybu uvedomí a vždy sa ju snaží hneď napraviť. Whitney si naďalej žije svojím životom s hlavou hore, kedy všetky krivdy znáša v tichosti. Konečne prestane riešiť problémy útekom pred nimi. Stále však čakám na moment, kedy už konečne niekam pošle svoju sesternicu Karmu. To je snáď jediná postava, ktorú neznášam, pretože mať vo svojom živote tak toxickú, neznesiteľnú a nevďačnú osobu. tak asi ma už púšťajú von z väznice za dobré správanie, dlho by sa pri mne totiž neohriala. Pevne verím, že jej meno v sebe nesie predzvesť a karma si ju v tretej časti nájde. 

A záver? Ten sa opäť autorke podaril a príbeh ukončila vo chvíli, o ktorej už teraz vieme, že opäť všetko otočí. Tak, ako sa našim milencom podarilo spraviť peklo zo života už mŕtvemu Rickymu, akosi tuším, že aj udalosti zo záveru knihy posunú tento príbeh do novej etapy - či to bude pokračovanie pekla, alebo sa konečne naši milenci dotknú neba, zistíme v poslednej časti knihy, na ktorú už netrpezlivo čakám. 

Originálny názov: Guilty As Sin

Názov: Hriešne vinný

Autor: Meghan March

Počet strán: 224

Rok vydania: 2021

Väzba: pevná väzba

Vydavateľstvo: IKAR

ISBN: 9788055177885


ZA  POSKYTNUTIE KNIHY NA RECENZIU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU IKAR


Kliknutím na obrázok si môžete zakúpiť knihu: